Alan da satan da memnun oldu

 

Cumartesi Pazarı’nın açılışı, sahildeki yeni yerinde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Modern görünümü ile dikkat çeken yeni pazarın ilk gününde esnaf, ilk saatlerde tezgahını boşaltmanın, Pendikliler de hem araçları hem de ücretsiz servislerle rahat alışveriş yapmanın keyfini yaşadı.

Pendik, Cumartesi günü tarihi anlarından birini yaşadı. Yaklaşık yarım asırdır Pendik merkezinde kurulan ve taşınıp taşınmaması yıllardır tartışılan semt pazarı, sahildeki yeni yerinde hizmete girdi. Pazar esnafı, daha önceden belirlenen tezgah yerlerine sabahın ilk saatlerinden itibaren hummalı bir çalışmayla geldi. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Cumartesi Pazarı duaların okunması ve kurban kesilmesiyle açıldı.

Başkan Şahin: “Yeni Pazar yerimizde hedef 100 bin ziyaretçi”.

Trafiği engellemeyecek şekilde tasarlanan modern Pazar yerinin açılışı, Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin ve Pazarcılar Odası Başkanı Mete Boyraz’ınkatılımıyla gerçekleştirildi. Pazarın taşınması noktasında gösterdikleri çabada ‘kimsenin mağdur olmaması’ prensibini ilk planda tuttuklarını belirten Başkan Salih Kenan Şahin, Pazarın modern konuma kavuşmasının ‘belediye-pazarcı diyalogu’ile gerçekleştiğini hatırlattı. Yeni pazarın tanıtımına büyük destek verdiklerini belirten Şahin; “Yeni Cumartesi Pazarımızda ziyaretçi sayısını 100 bin olarak hedefliyoruz.İnanın bu sayıyı yakalayabilirsek en mutlu kişi ben olacağım” dedi.

Siftahı Başkan Şahin yaptı.

40 bin metrekarelik alana sahip yeni pazar yerini ekibiyle birlikte gezen Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, tüm pazar tezgahlarını ziyaret etti ve vatandaşlarla tek tek sohbet etti. Alışveriş de yapan Şahin, domatesten sarımsağa kadar çeşitli sebze ve meyveleri, fiyatların uygunluğu sebebiyle pazarlık etmeden aldı. Esnafın yeni Pazar yeri hakkındaki görüşünü de alan Başkan Şahin, onlara hayırlı osun dileklerini sundu.

Pendikliler de memnun.

Protokolün pazarın açılışını gerçekleştirmesinin ardından, zaman öğle saatlerini gösterdiğinde pazardaki doluluk oranı giderek arttı ve bazı bölgeler deyim yerindeyse ‘iğne atsan düşmez’ konumuna geldi.

Ana Sayfa Tüm Haberler