5 Haziran Çevre Haftası münasebetiyle düzenlenen Çevre Şenliği’nin ilk ayağı Kurtköy’de gerçekleştirildi.

Şişme oyun platformlarında atlayıp zıpladılar… Pamuk şeker yiyip palyaçolarla oynadılar… Tüm bunların üzerine Belediye Başkanı Kenan Şahin ile halat çekme ve çuval yarışı da yapan çocuklar, Çevre Şenliği’nin ilk gününde keyifli bir akşam yaşadılar.

5 Haziran Çevre Haftası münasebetiyle düzenlenen Çevre Şenliği’nin ilk ayağı Kurtköy’de gerçekleştirildi. Özel oyun grupları ile donatılmış Gazi Caddesi Parkı’na gelen Kurtköylüler, animasyon gösterileri, ikramlar, mehteran müziği, palyaço gibi aktivitelerle hem keyifli hem de anlamlı bir akşam yaşamış oldular. Özellikle çocuklara çevre bilincinin aşılanması amacıyla düzenlenen Çevre Şenliği’nde halat çekme, çuval koşusu gibi yarışmalar da düzenlendi. Belediye Başkan Kenan Şahin’in de katıldığı eğlenceli yarışmalarda dereceye giren çocuklar oyuncaklarla ödüllendirildi.

Çocuklara sunulan imkanları imrenerek izlediler

Çevre Şenliği kapsamında Gazi Caddesi Parkı çocuklar için şişme oyun plaftormları ile donatıldı. Ayrıca isteyen çocukların yüzleri palyaço ablaları tarafından boyalarla süslendi. Pamuk şeker, çay ve meyve sularının yanı sıra çocuklara bir de şekil verilebilen özel balonlardan dağıtıldı. Tüm bunların üzerine bir de Belediye Başkanı Kenan Şahin ile halat çekme ve çuval yarışı yapan çocukların keyfine diyecek yoktu. Jonglör, tahta bacak, müzik grubu ve daha pek çok animatörün yer aldığı etkinlikleri zevkle izleyen büyükler de bol bol fotoğraf çekti.  

Geri dönüşüm atölyesi yapılacak

AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kabil, Milletvekili adayları Coşkun Koçbey, Hüseyin Yayman’ın da katıldığı etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Kenan Şahin, çevre konusunda Pendik’e yapılan yatırımları anlattı. Pendik’te adeta çevre seferberliği yaptıklarını belirten Başkan Şahin, “276 park yaptık. Bir çok yere yeraltı konteyneri koyduk. Önümüzdeki 5 yılda her yer yeraltı çöp konteyneriyle donatılacak. Ayrıca önümüzdeki dönemde kendi geri dönüşüm atölyemizi açacağız.” bilgilerini verdi.

Ana Sayfa Tüm Haberler