Yeni hizmete açılan Ahmet Yesevi Mahallesi Ahi Evran Kültür Merkezi, Yaren gecesine ev sahipliği yaparak ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

Pendik Belediyesi tarafından hizmete açılan Ahmet Yesevi Mahallesi Ahi Evran Kültür Merkezi, Yaren gecesine ev sahipliği yaparak ilk etkinliğini gerçekleştirdi. Geceye katılan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  Kültür Merkezi’nin köklerimizle yeniden buluşmak için özenle tasarlandığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Ahmet Yesevi Mahallesi’nde açılışı yapılan Ahi Evran Kültür Merkezi,  spordan kültüre bir alanda Pendik halkına hizmet sunmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda ilk etkinlik  Çankırı kültürünün önemli bir unsuru olan Yaren gecesi oldu. Pendik Çankırılılar Yaren Derneği tarafından düzenlenen geceye Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Dernek Başkanı Mehmet Ali Çayırlı ve çok sayıda Çankırılı katıldı. Eğlenceli gecede Yaren ekibinin folklorik gösterileri ile renkli görüntüler yaşandı.  

Ahi Evran Kültür Merkezi’nde yapılan ilk etkinliğin Yaren kültürünü  yaşatan bu geceyle gerçekleşmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,   “Ahi Evran adını taşıyan bu kültür merkezimiz,  köklerimizle yeniden buluşmak adına özenle tasarlanıp yapıldı. Yaren de ulusal kültürümüzü yaşatma ve gelecek kuşaklara aktarma görevini yüzyıllardır yerine getiren bir değerimizdir. ” dedi. Başkan Şahin, Ahi Evran Kültür Merkezinin diğer hizmetleri hakkında bilgi de vererek, “İçinde aile sağlığı merkezi, kütüphane, çocuklar için bilgi evi, kadınlarımız için fitness merkezi ve meslek kursları ve emeklilerimiz için kıraathane hizmet veriyor” şeklinde konuştu.  

Geleneksel mimarisiyle de mahallenin yaşamına büyük değer katan 4 bin 600 metrekare büyüklüğündeki kültür merkezinde İSMEK kursu, aile sağlığı merkezi, folklör salonu, konferans salonları, sergi alanları, gençlik merkezi, pilates ve fitness salonları, dernek lokali ve kafeterya bulunuyor. 

Ana Sayfa Tüm Haberler