3. “İş’te Pendik Buluşmaları”, 14 firmanın yöneticisiyle iş arayanları bir araya getirdi.

Bu yıl 3.üncü kez düzenlenen “İş’te Pendik Buluşmaları”, otomotivden tekstile 14 firmanın yöneticisiyle iş arayanları bir araya getirdi.  Katılımcılarla buluşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, organizasyonla önemli sonuçlar alındığını söyledi.

Pendik Belediyesi ve İŞKUR’un girişimleriyle bu yıl mayıs ayında başlatılan ve eleman arayan firmalarla iş arayanların buluştuğu “İş’te Pendik Buluşmaları”nın 3.sü Yunus Emre Kültür ve  Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve İŞKUR Pendik Şube Müdürü Yasin Turunç’un da katıldığı  organizasyonda, otomotiv sektöründen tekstile, inşaat sektöründen taşımacılığa kadar 14 firmanın yöneticisi  ile iş arayanlar bir araya gelerek yüz yüze görüştü.  

“Birçok başvuru sahibine, iş imkânı sağlandı”

Organizasyonda katılımcılara hitap eden Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, iş arayanların “uygun iş bulma”,  işverenlerin de  “nitelikli eleman bulma” sıkıntılarına son vermek amacıyla 3.sünü düzenledikleri İş’te Pendik Buluşmaları’nın oldukça olumlu sonuçlar verdiğini ve  birçok başvuru sahibine  iş imkânı sağlandığını kaydetti. Başkan Şahin: “Bugün burada personel ihtiyacı olan 14 önemli firma,  eleman alımlarını gerçekleştirmek üzere sizlerle buluşuyor. Firmaların yöneticileri,  bizzat sizlerle iş görüşmelerini gerçekleştiriyor.  14 firmayla belki de bir hafta gibi bir sürede görüşme imkânı bulamazken burada kısa süre içerisinde ve üstelik firmaların yöneticileriyle görüşme imkânı bulabileceksiniz. Umarım, bu buluşma tıpkı önceki buluşmalarda olduğu gibi güzel neticelere ve sizlerin iş sahibi olmasına olanak sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Başkan Şahin, yaptığı konuşmada  iş arayan katılımcıların sertifika ve mesleki eğitim talepleri olursa değerlendirmeye alınarak gerekli eğitim imkânlarını da oluşturacaklarının altını çizdi. Ardından Başkan Şahin ve İŞKUR Pendik Şube Müdürü Yasin Turunç, Pendik Belediyesi standında kendisiyle görüşme yapmak isteyenlerle birebir görüştü. Buluşmada Pendik Belediyesi personeli de kurulan CV masasıyla  iş arayanlara en doğru şekilde özgeçmiş belgesi oluşturma noktasında yardımcı oldu.

Ana Sayfa Tüm Haberler