Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Çamçeşme Mahallesi’nde yer alan Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu’na vefa ziyareti gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz sene açılışına katıldığı Çamçeşme Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu’na vefa ziyareti gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, “100 yıl önce coğrafyamızda cetvelle harita belirleyenler bugün de kendi çıkarları için aynı çaba içindeler” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Çamçeşme Mahallesi’nde yer alan Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu’na vefa ziyareti gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl okulun açılışına da katılan Bakan Topçu’ya ziyaret esnasında Kaymakam Osman Tunç, Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı Rüstem Kabil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ve Eğitim-Bir-Sen 4 Nolu Şube Başkanı Talat Yavuz da eşlik etti.

“Çanakkale’de dedelerimiz ne yaptıysa bugün de torunları yapacaktır”

Ülkenin son günlerde yaşadığı olaylara değinen Bakan Topçu, süper ülkelerin başına gelen felaketlerden bir benzerini yaşadıklarını belirterek başsağlığı dileklerini tekrarladı. Ankara’da yaşanan saldırının devlete, millete ve demokrasiye yapılmış bir saldırı olduğunun altını çizen Bakan Topçu şöyle devam etti: “Bundan önceki saldırılara benzer, aynı amaç için yapılan bir saldırı yaşıyoruz. Birileri 100 yıl evvel memleketimizin de yer aldığı coğrafyayı ameliyat masasına yatırdı, cetvelle haritalar belirlediler. Şimdi de 100 yıl sonra tekrar harita belirleme çabasındalar. Tekrar bölgeyi ameliyat masasına yatırdılar. Milyonlarca insan öldürdüler, milyonlarca insan evinden barkından oldu. İstiyorlar ki Türkiye diz çöksün, o ameliyat masasında Ankara olmasın. Kendi menfaatlerine göre sınırları belirlesinler.  Geçmişte dedelerimiz Çanakkale’de, Sakarya’da Dumlupınar’da ne yaptıysa,  bugün de torunları onu yapacaktır.”dedi. 

“Bölücü terör örgütü herkesin ortak düşmanıdır”

Son yıllarda ülkeyi bölmeye çalışan bölücü terör örgütüne de değinen Bakan Topçu, onların bu coğrafyada ameliyat peşinde olan güçlerin kullandığı bir maşa olduğuna vurgu yaptı. Bakan Topçu bölücü terör örgütünün Kürdün de, Türkmenin de, Çerkezin de,  Lazın da, Alevinin de, Türk milletinin tamamının da düşmanı olduğunu belirtti. Okul Müdürü Mehmet Ali Sezer’in makam odasında yetkililerle kısa bir görüşme yapan Bakan Topçu, Okul Müdürü Sezer ve Sendika Başkanı Yavuz’a "Topkapı Sarayı Müzesi" isimli bir kitap hediye etti.  Müdür Sezer de Topçu'ya öğrencilerin yaptığı Arapça ‘vav’ harfinin bulunduğu bir tablo sundu. Bakan Topçu, beraberindeki heyet ve öğrencilerle hatıra fotoğrafını çektirerek ziyaretini tamamladı.

Ana Sayfa Tüm Haberler