Yakında kamu kurumlarını ağırlamaya başlayacak olan Hükümet Konağı, binası kadar çevresiyle de göz kamaştıracak.

Yakında kamu kurumlarını ağırlamaya başlayacak olan Hükümet Konağı, binası kadar çevresiyle de göz kamaştıracak.  Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  sona gelen inşaatta büyük bir hız kazanan çevre düzenleme çalışmalarını da yerinde inceledi.

Pendik’te tüm kamu hizmetlerini tek çatı altında toplayacak Hükümet Konağı inşaatı tamamlanıyor. Artık hizmete girmek için son hazırlıkların yapıldığı Hükümet Konağına kısa süre içinde kamu kurumları yerleşmeye başlayacak.  Geçtiğimiz yılın ilk aylarında Doğu Mahallesi’nde yükselmeye başlayan Hükümet Konağıyla vatandaşlar kaymakamlık ve diğer kamu hizmetlerine tek merkezden ulaşacak. Hükümet Konağı, İstanbul Valiliği İSMEP (Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Kapasitesinin Artırılması Projesi) kapsamında yapıldı.

Başkan Şahin yakın takipte

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  ilçeye kazandırmak için büyük çaba gösterdiği Hükümet Konağının inşa çalışmalarını da çok yakından takip etti.  İnşaatın her aşamasında çalışmaları yerinde inceleyen ve bilgi alan Başkan Şahin,  büyük bir hızla devam eden çevre düzenleme ve yol çalışmalarını da denetledi.  

Ulaşım sorunsuz olacak

Bu yıl sona ermeden hizmete girmesi planlanan Hükümet Konağı, ulaşım sorununun önceden çözüldüğü bir alana inşa edildi.  Vatandaşlar, Tavşantepe Köprülü Kavşağı, Dolayoba Altgeçidi ve yan yollarla trafik sorunu olmadan kolayca ulaşabilecek.  Yine 2016’nın ilk aylarında Tavşantepe Metro Durağı’nın hizmete girmesiyle alternatifli ulaşım ağına sahip olacak Hükümet Konağı, belediye ana hizmet binasına da yürüme mesafesinde yer alıyor.

Hizmet tek çatı altında

Tamamlandığında vatandaşları beş yıldızlı hizmete kavuşturacak olan Hükümet Konağında; Kaymakamlık, Tapu Kadastro Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Rehabilitasyon Merkezi, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlama Merkezi (AÇSAP), Mal Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Verem Savaş Merkezi, Halk Sağlık Merkezi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Grup Başkanlığı, Yeşil Defter Merkezi, Tarım İlçe Müdürlüğü yer alacak.

Ana Sayfa Tüm Haberler