92. Yılında Cumhuriyet Coşkusu

92. yılında Cumhuriyet Bayramı Pendik’te çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.  İlk olarak  İlçe Kaymakamı  Kaymakamı Osman Tunç, Belediye Başkanı Dr.Kenan Şahin,  Garnizon Komutanı Tümamiral Ahmet Çakır, kamu idarecileri,  siyasi parti temsilcileri öğrenciler ve cok sayıda vatandaşın katılmıyla Atatürk Anıtına çelenk koyuldu.  Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tören sona erdi. Büyük tören ise 29 Ekim Perşembe günü saat 10:00 da Pendik Stadyumunda gerçekleştirilecek.

Cumhuriyet Panosu önünde fotoğraf 

Törenin ardından Gazipaşa Caddesi’nde karanfil dağıtarak vatandaşların Cumhuriyet Bayramını kutlayan  Başkan Şahin, ardından 5 bin karanfilden oluşturulan özel  pano önünde fotoğraf çektirmek isteyenlerle bir araya geldi.  Kırmızı beyazlı Türkiye ve Bayrak panosu önünde Pendiklilerle birlikte  poz veren Başkan Şahin, bir ara fotoğraf makinesinin de başına geçerek vatandaşları çekti.  

Cumhuriyetin 92. Yılını vatandaşların fotoğraflarıyla paylaşmaları amacıyla Pendik Belediyesi tarafından oluşturulan özel pano önünde 29 Ekim günü de belediyenin profesyonel fotoğrafçıları  tarafından ücretsiz fotoğraf hizmeti verilecek. Fotoğraflar,  günün anısına özel çerçevesi içinde vatandaşlara hediye edilecek. 

Ana Sayfa Tüm Haberler