Dr. Kenan Şahin “Engellilerin yanında olmayı sürdüreceğiz”

“El ele tutuşalım, halkaya katılalım” programının finaline katılan Belediye Başkanı Kenan Şahin, öğretmen ve öğrencilerin oluşturduğu halkaya katılarak  “Engellilerin yanında olmayı sürdüreceğiz” mesajını verdi.

Gedik Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen “El ele tutuşalım, halkaya katılalım” programının finali gerçekleşti. Dolayoba Spor Kompleksi’nde, Gedik Üniversitesi Beden Eğitim Bölümü Öğretmenleri ve Özel Eğitim Merkezlerinden gelen öğrenciler, hazırladıkları  performansları sergilediler. Öğretmenleri eşliğinde futbol oynayan,  trambolinde zıplayan öğrenciler spor yaparak keyifli bir günü geride bırakmış oldular. Etkinlikte öğrencilerle sohbet eden Belediye Başkanı Kenan Şahin, konuklarla beraber kurulan ‘halka’ya katılarak onlara ‘Her zaman yanınızdayız’ mesajı verdi.  

“Engelsiz şehir olma yolunda ilerliyoruz”

Ellerinde dövizlerle Belediye Başkanı Kenan Şahin’i karşılayan öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte desteklerinden ötürü Pendik Belediyesine teşekkür ettiler. Burada bir konuşma yapan Başkan Kenan Şahin,  Pendik Belediyesi olarak “Aktif  Yaşam Merkezi” gibi bir projede yer almaktan gurur duyduklarını  söyledi.  Pendik’in “Engelsiz şehir” olma yolunda hızla ilerlediğini ifade eden Başkan Şahin,  “Bugüne kadar engelsiz şehir olma adına pek çok iş yaptık ancak daha çok yapacak işimiz var” dedi. Konuşmasında, özellikle spor alanında verdikleri desteklere vurgu yapan Başkan Şahin, Pendik Engelliler Spor Kulübü Ampüte Takımı’nın süper ligde mücadele ettiğini ve tekerlekli basketbol takımının da başarıdan başarıya koştuğunu söyledi. Etkinlikte teşekkür mektubu okuyan Pendikli Funda da katılımcılardan büyük alkış aldı.

Ana Sayfa Tüm Haberler