Pendik Belediyesi ile KKTC’nin İskele Belediyesi arasında dostluk ve işbirliği ilişkileri gelişiyor.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e makamında bir ziyaret gerçekleştiren İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu,  projelerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.   

2013 yılında “kardeş şehir”   protokolünü imzalayan  Pendik Belediyesi ile  KKTC’nin İskele Belediyeleri arasında dostluk ve işbirliği ilişkileri gelişiyor.  2016 projelerini tanıtmak üzere Pendik’e gelen İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ve beraberindeki heyet,  Başkan Kenan Şahin’i makamında ziyaret etti.   Görüşmede işbirliği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. İskele Belediye Başkanı Sadıkoğlu, başta kültür ve sanat alanında olmak üzere kendilerine projelerinde destek olmaya devam eden Başkan Şahin’e  ve Pendik Belediyesine teşekkür etti.  Ziyarette  İskele Kaymakamı  Ahmet Cenk Musaoğulları ve Pendik Belediye  Başkan Yardımcısı Atilla İpek de bulundu.   

İskele Belediyesi ile Uluslararası Folklor ve Geleneksel Sanatlar Festivalleri Organizasyonu Konyesi’nin (CIOFF) iki önemli üyesi olarak örnek gösterilebilecek bir işbirliği sürecini yürüttüklerini  belirten Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin de kardeşlik hukuku çerçevesinde  güzel şeyler yapma gayreti içinde olduklarını söyledi. 

Ana Sayfa Tüm Haberler