Dr. Kenan Şahin’i ziyaret eden Merkez İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri, 23 Nisan dolayısıyla Başkanlık koltuğunu devralarak taleplerini dile getirdiler.

Dr. Kenan Şahin’i ziyaret eden Merkez İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri  Ece Dilicioğlu,  Defne Yardım ve Hazar Hasanaligil,  23 Nisan dolayısıyla Başkanlık koltuğunu devralarak taleplerini dile getirdiler.

Her yıl geleneksel olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yönetimi ele alan çocuklar, bu yıl da makam devir teslim töreniyle Belediye Başkanı oldular. Okul Müdürü Yakup Yanık, Müdür Yardımcısı Derya Gencer Erdoğan ve öğretmen Semra Gürbüz eşliğinde  Pendik Belediye Başkanlığı makamına gelen öğrenciler, Başkan Kenan Şahin’le görüştüler. Öğrencilerle sohbet eden ve doğal kuru gıda ikramı yapan Başkan Şahin, sağlıklı beslenmeyle ilgili tavsiyelerde bulundu.  Kitap okumanın önemine de değinen Başkan Şahin, “Ancak sadece okumak yetmez, mutlaka spor ve sanatla uğraşarak yeteneklerinizi de geliştirmelisiniz” dedi. Okulların jimnastik sporuna  ağırlık vermesi gerektiğini söyleyen Başkan Şahin, “Okullara basketbol sahaları yaptık, ancak her okul bunu yapmaya müsait değil. Oysa okul bünyesinde  jimnastik salonu yapmak çok daha kolay.  Çünkü bütün sporların temeli jimnastikten geçiyor” dedi .

Makamını devretti

Ardından 23 Nisan Çocuk Bayramı geleneğine uyarak çocukları tek tek  Başkanlık koltuğuna oturtan Başkan Şahin, taleplerini dinledi.  İlk olarak oturan Defne, “Her mahalleye geri dönüşüm kutusu” istediğini dile getirdi. Ardından Ece  “Hayvan barınaklarının arttırılmasını”, son olarak Hazar da   “Geri dönüşüm çalışmalarının çoğaltılmasını ve  insanların bu konuya daha duyarlı olmasını “ talep etti.  

Geri dönüşümün çok önemli olduğunu, Belediye olarak bu konuda ciddi yatırımların yapıldığını söyleyen Başkan Şahin, sokak hayvanları için Göçbeyli ve Ballıca köylerinde iki hayvan barınağında  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hizmet verildiğini söyledi. Üçüncü bir barınak için de çalışmaların sürdürüldüğünü söyleyen Başkan Şahin, “Kent ortamında vatandaşlar tarafından  sahiplenilebilecek köpekler burada barındırılacak.” dedi.

Atıklardan elde edilen gelir en çevreci okula gidecek

Okulların geri dönüşüme ciddi bir destek verdiğini,  bu yıl bunun bir yarışa dönüştürüldüğünü söyleyen Başkan Şahin, “ Okullardan toplanan atıklar geri dönüşüme kazandırılarak bir gelir elde ediliyor.  Bu gelir, bir yıl sürecek yarışta geri dönüşüme en fazla destek veren okula ödül olarak gidecek.  Yarışma, gelecek yıl 23 Nisan’da sonuçlanacak” dedi.

Ziyaret sonunda Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, öğrenci ve öğretmenlere içinde minik bahçe setinin de olduğu çeşitli hediyeler verdi. 

Ana Sayfa Tüm Haberler