Pendik Belediye'sinin Spor yatırımları lansmanı, “Gençlere ve Spora Değer” sloganıyla Dr.Kenan Şahin tarafından gerçekleştirildi.

Pendik Belediyesinin gençlere ve spora yaptığı yatırımların tanıtımı amacıyla düzenlediği lansman toplantısı  geniş katılımlı bir organizasyonla gerçekleşti. Ünlü spor spikeri  ve yorumcusu Ümit Aktan’ın da konuşmacı olduğu toplantıya çok sayıda  madalyalı sporcu eşlik etti.

Pendik’te iki ay boyunca spora ve gençlere yapılan yatırımlar konuşulacak.  “Gençlere ve Spora Değer” konulu tanıtım çalışmaları,  Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Lansman Toplantısıyla başladı. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, İlçe Gençlik Hizmetleri Müdürü Osman Karaca, spor spikeri Ümit Aktan ve yüzlerce  belediye çalışanının katıldığı organizasyonda Pendik’in uluslararası madalyalı şampiyon sporcuları, engelli sporcular, Pendik Belediyesi Spor Kulübünün her branştan sporcu ve hocaları da yer aldı.

 Ümit Aktan: “Pendik’in kalbinde spor var”

Pendik Belediyesi  Spor Kulübü Tekvando Takımı ile minik kurs öğrencilerinin gösterisiyle başlayan toplantıda ünlü spor spikeri ve yorumcusu Ümit Aktan bir konuşma yaptı.  Pendik Belediyesini spora yaptığı yatırımlardan dolayı kutlayan Aktan,  “Dünyada ve Türkiye’de pek çok yer gezip spor anlattım. Pendiklilerin bu konuda şanslı olduğunu söyleyebilirim. Tek takıma yatırım yapıp şampiyon olmak yerine 45 bin gence spor yaptırmak için tüm imkanlarını seferber eden Pendik Belediyesini kutluyorum. Bu kadar tesisle tüm Pendik  spor yapsın diye uğraştığı ve şehrin önüne çekiş gücü olarak sporu koyduğu için de teşekkür ediyorum” dedi. Aktan, spor yapmayan çocukların yenilmeye alışmamış bir zihniyetle yetiştiğine dikkat çekerek, “Çocuk ve gençler bilgisayar ve cep telefonu bağımlısı. Ancak Pendik’te bunu değiştirmeye çalışan bir belediye var” dedi.  

“Skoru farklı söylemem için tehdit bile edildim”.

Canlı yayında maç anlatırken yaşadıklarını da esprili bir dille anlatan Aktan, maç esnasında yenilen takım  taraftarlarının skoru farklı söylemesi için tehdit bile ettiğini belirterek, “Türkiye’de insanlar  sporda skor tabelasına bağımlı yaşıyor. Yenilmeye tahammülleri yok” dedi.  Aktan  konuşmasının sonunda  “Pendik’e bakarsanız denizi, yolu; , kalbine bakarsanız spor yapmak için şehre sağlanmış imkanları görürsünüz. Lütfen çocuklarınızı spora götürün ve kendiniz için spor yapın” çağrısında bulundu.

“Her yıl 10 bin çocuğumuza spor eğitimi veriyoruz”

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  Pendik’te 130 bin öğrenciden  45 binine spor eğitimi verildiğini belirterek,  “Henüz  istediğimiz  rakama gelemedik. Ancak her yıl 10 bin çocuğumuza eğitim vermeye başladık.   Hem temel sporlarda, hem de herkesin eğilmediği farklı branşlarda eğitimi hedefledik” dedi.  

Bu alanda yapılan yatırımlara da değinen Başkan Şahin, şunları söyledi:

“2012’den bu yana tesisleşme anlamında tam gaz gidiyoruz. Dönem bitmeden 100 futbol sahasını Pendik’e kazandırmış olacağız.  Pendik’te spor ruhu geliştirdik. Pendikli spor kulüpleri dünya standartlarında spor kulüpleri  olma yolunda gidiyorlar. İyi yetişmiş spor eğitimcilerine de ihtiyacımız var. Şehrimizde Gedik Ünivcersitesi Spor Bilimleri Fakültesi  açıldı.  Spor Meslek Lisesi’nin de inşaatı devam ediyor. Bu şehirde hocasıyla, tesisiyle iyi bir altyapı oluşturduk. Sporun ne olduğunu bilen,  onu talep eden anlayışı oluşturmak ve spor bilinci kazandırmak üzere çalışıyoruz. Çocuklarımız için matematik, Türkçe eğitimi  kadar sporun da önemli olduğunu anlatmak zorundayız. Sadece spor değil, kültür alanında da kurslar ve etkinlikler düzenleyerek gençlerin gelişimine katkıda bulunmaya ve kendilerini kente ait hissetmelerine çalışıyoruz.  Biz bunları başarı olsun diye değil,  gençlere fırsat sunmak için yapıyoruz. “

Madalyalı  sporcular sahnede

Toplantı sonunda sahneye hocalarıyla birlikte çağrılan şampiyon sporcular ise, Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’le birlikte  gurur pozunu verdi.   Pendik’in spordaki başarısını sergileyen isimlerden Avrupa Halter Şampiyonu Neslihan Çatalca, Avrupa Halter İkincisi Elif Acar,  Avrupa Halter İkincisi Gülcihan Kansızoğlu,  Avrupa Halter İkincisi Elif Şeker, Avrupa Halter Üçüncüsü Melisa Arslan, Avrupa Halter Üçüncüsü Hilal Tunçöz , Avrupa Halter Üçüncüsü Kadir Aydoğdu,  Avrupa Üniversiteler Halter Üçüncüsü Abdurahman Bektaş, Avrupa Karate Şampiyonu Salih Akarsu,  Avrupa Go Kart Üçüncüsü Ayhancan Güven,  Avrupa Veteranlar Judo Üçüncüsü Bahri Sayın, Avrupa Wushu Şampiyonu İsmail Uzuner , Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonu Melike Elitok,  Avrupa Üniversiteler Karate Şampiyonu Ersel Koçer,  Engellilerde ise Avrupa Paralimpik Atletizm ikincisi Sefa Telli, Türkiye Yüzme Şampiyonu Gözde Nur Akın, Türkiye Judo Şampiyonu Enes Yıldız ve Murat Turanlı yer aldı. 

Ana Sayfa Tüm Haberler