Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl Pendik’te görevlendirilen aday öğretmenler, Dr. Kenan Şahin ile bir araya geldi.

Öğretmen adaylarıyla buluşan Belediye Başkanı Kenan Şahin, eğitimin öncelikli mesele olduğunu ifade ederek; “Çoğunuz, eğitim kalitesi sürekli artan bir şehirde görev yapacak. Sizlerden beklentimiz mesleğinizde birer marka olmanız.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl Pendik’te görevlendirilen aday öğretmenler, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ile bir araya geldi. Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde gerçekleşen buluşmada önce Pendik’i tanıtan ardından da belediyenin eğitim alanında yaptığı hizmetleri anlatan Başkan Kenan Şahin; “Eğitim bizim için öncelikli bir mesele. Çoğunuz eğitim kalitesi sürekli artan bir şehirde görev yapacak. Sizlerden beklentimiz mesleğinizde birer marka olmanız. Önünüzde çıkan fırsatları değerlendirin ki daha iyi fırsatları yakalama  imkanınız olsun” dedi.

Eğitime yatırıma devam

Konuşmasında eğitim yatırımlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi de veren Başkan Şahin, Pendik’te 100’e yakın okul arsası bulunduğunu bunların 20’sinde inşaatın yakın zamanda başlayacağını söyledi. Güncel öğrenci ve derslik sayıları hakkında da bilgi veren Başkan Kenan Şahin,  öğrenci sayısının 130 bini bulduğunu, 3 bin 550 olan derslik sayısının da 4 bin 500’e çıkarılacağını  söyledi.  

Ana Sayfa Tüm Haberler