Pendik'te kamu idarecileri, muhtarlar ve yerel basın mensupları iftarda buluştu.

Belediye geçmiş yıllardan farklı olarak, özel restoranlardaki iftarlarına son verdi. Davet usulü gerçekleştirilen iftarlar  aşevinden getirilen yemeklerle Dumankaya iftar alanının yanı sıra  bu yıl  Yunus Emre Kültür Merkezi’nin bahçesinde de yapılmaya başlandı. 

Pendik Belediyesinin Yunus Emre Kültür Merkezi bahçesinde verdiği iftarın ilk misafirleri kamu idarecileri, muhtarlar ve yerel basın mensupları oldu. İftarda misafirlere Pendik Belediyesi aşevinde hazırlanan çorba, pilav,türlü ve tatlıdan oluşan bir menü ikram edildi. Pendik Kaymakamı Osman Tunç,  Ramazan’ın huzur getirmesini dileyerek başladığı konuşmasında Pendik’in ülkemizde yaşanan problemlerin pek yansımadığı bir ilçe olduğunu söyledi. Tunç , “Çok güzel bir uyum var Pendik’te. Devlet anlamında uyumun üst düzeyde olduğu bir ilçede bulunuyoruz. Burada bulunan herkesin buna çok büyük katkısı var” dedi.

“Yardımların ‘değeri’ arttı”

Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin ise  “Çok şükür bu şehirde aç açık kimse yok”  diyerek, şunları söyledi:  “Bugün sosyal işler müdürlüğümüzün aylık raporuna da baktım fevkalade etkin, verimli, vatandaşın taleplerine çok hızlı cevap veren bir yapı var. Yıl boyunca eksiksiz bir şekilde, aksatmadan yardımlarımızı yapıyoruz. Allah’a hamd olsun bugün kadro olarak da, yöntem olarak da, ekip olarak da, sosyal yardımlar konusunda son derece profesyonel, ölçebilen, sonuçlarını değerlendirebilen, isabet oranlarının yüzde 95’lerin üstünde olduğu bir sistemi  Pendik’te uyguluyoruz.”

Konuşmasında  belediyenin yaptığı sosyal yardımlar hakkında da bilgi veren Başkan Şahin, yardıma muhtaçlara yardımın nakdi olarak yapıldığını hatırlatarak; “Son raporlara göre nakdi yardımın bize maliyeti yüzde 20 daha fazla olmuş ancak bunun yanında vatandaş açısından da değeri  yüzde 50 daha fazla artmış” şeklinde konuştu.    

Başkan Şahin meselenin sadece maddi yardım olmadığını ifade ederek yardıma muhtaç kesimler, engelliler ve dezavantajlı kesimlerle aynı masada olmanın Ramazan’ın bereketini arttıracağını sözlerine ekledi.

Ana Sayfa Tüm Haberler