Dr. Kenan Şahin “Tüm fertleriyle dosta düşmana vatanın da vatan savunmasının da ne olduğunu gösterdik"

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  “Tüm fertleriyle dosta düşmana vatanın da vatan savunmasının de ne olduğunu gösterdik.  Ancak gevşemeye hakkımız yok, bu eşkiyalara karşı güçlü duruşumuzu devam ettirelim” dedi.  

Önce  Pendik Belediyesinin tüm personeline,  ardından da Gazipaşa Meydanı’nında demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlara hitaben konuşan Belediye Başkanı Kenan Şahin,  eşkiyalara karşı  kenetlenen herkese teşekkür etti.  Başkan Şahin, “Bu olayla milletin, vatanın ne olduğunu çok derinden hissettik. Tüm fertleriyle dosta düşmana vatanın da vatan savunmasının da ne olduğunu gösterdik.   Olay esnasında yurt dışındaydım, ama teknolojinin yardımıyla ilk andan itibaren sahada olmak için tüm imkanlarımızı seferber ettik.  Bütün ekiplerimiz iş makineleriyle kritik noktaları tutarken, halkımız da kendisini siper etti.  Eşkiyalara karşı bu büyük başarıda en büyük pay  önce milletimizin, sonra da polisimizindir” dedi.  

“Şehitlerimizi unutmayacağız”

Başkan Şahin,  tankları engellemek üzere iş makinesiyle yolu kapatan Belediye personeli Yalçın Aran’ın eşkiyalar tarafından şehit edildiğini belirterek, “ Yalçın kardeşimiz demokrasiyi korumak için gözünü kırpmadan göreve giderek canını verdi.   Emniyet mensuplarımız da kahramanca mücadele etti, 23 yaşındaki polis kardeşimiz Ozan Özen de burada şehit oldu. Yine Pendik’te esnaflık yapan Osman Yılmaz, Pendikli Burhan Öner de darbe girişimine karşı çıkarken şehit oldular” dedi. Başkan Şahin, 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde hainlerin açtığı ateşle hayatını kaybeden başta belediye personeli Yalçın Aran olmak üzere tüm aziz şehitlerimizin unutulmayacağını ifade etti.  

“Hainlerin arkasında global şer güçleri var”

Füzelerle memleketini vuracak kadar alçak olan bu yapının   artık ıslah ve iflah olacaklarını düşünmediğini belirten Başkan  Şahin,  bu darbe girişiminin arkasında global şer güçlerinin de bulunduğunu vurgulayarak, “ Türkiye’de büyük bir kriz bekliyorlardı. Ama Allah’tan ve bu milletten daha büyük değiller.  Masum insanların bir daha ölmemesi  için bu eşkiyalara karşı güçlü duruşumuzu devam ettirelim. Gevşemeye hakkımız yok. Allah Cumhurbaşkanımızı da bu milletin başından eksik etmesin” dedi.  

 “Bu memleket çok ciddi badireler atlattı ama böylesini görmedi”

Ak Parti İlçe Başkanı Rüstem Kabil de  konuşmasında “ Biz bu ülkede bu güne kadar çok ciddi badireler atlattık. Ancak milletin egemenliğinin temsilcisi olan  Meclis’e böylesine bir saldırı tecelli etmemişti.  Allah bizi bir daha böyle ağır imtihanlardan geçirmesin. Tankların önüne iş makinesini kurarak kendi canını feda eden Yalçın kardeşimiz ve diğer şehitlerimizin saadetini nail kılsın. ” Dedi.

Ana Sayfa Tüm Haberler