Üsküdar'da tanklara karşı duran Pendik'li kahraman Sabri Uzun'a Dr.Kenan Şahin'den ziyaret

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, 15 Temmuz kanlı darbe girişimine karşı dururken yaralanan vatandaşları ziyaret etti.  Başkan Şahin’in ziyaret ettiği yaralılar arasında arka arkaya geçen iki tankın da önüne yatarak onları durdurmaya çalışan 15 Temmuz gecesinin sembol isimlerinden Sabri Ünal isimli Pendikli vatandaş da vardı.

Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek yaralıların durumu hakkında önce Başhekim İsmail Cinel'den bilgi alan Başkan Şahin,  daha sonra İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Irmak, Belediye Başkan Yardımcı  Cevat Yaman ve Penyapsan Genel Müdürü Remzi Şeker ile birlikte yaralıları ziyaret ziyaret etti. Başkan Şahin, yaralı polis memuru  Ahmet Belen, iki tank tarafından ezilen Sabri Ünal ve diğer yaralılar  Harun Öztürk, İsmail Sarıgül, Fatih Kaya ve Fatih Özarslan'la tek tek görüşerek acil şifalar diledi.

İki tank arka arkaya ezdi

Darbe girişiminin yaşandığı gece Pendik’teki evinden kardeşleriyle birlikte çıkarak İlk önce Kartal Köprüsü’ne gittiğini, ardından da Boğaz Köprüsü’ne gitmek üzere yola çıktıklarını anlatan Sabri Ünal, “Üsküdar’a gece bir buçukta ulaşabildik. Elimde üç tane taş vardı. Tanklar ateş ederek gelmeye başladı. Elimdeki taşlarla tanklara karşılık verdim, belki durur dedim ama durmadı, ilk tankın orta açıklığına yattım,  ezilmedim. İlkinden sağ salim çıktım.  Ayağa kalktım, ikinci tank geldi, sağa kaçmaya çalıştım. Kaçamayacağımı anlayınca tekrar tankın ortaya yattım. Ama kolum dışarıda kalmış. Tank kolumun üstünden geçti.”dedi

Kahraman vatandaşlara acil şifalar dileyen Başkan Şahin, “Her hesabı yapanlar, milletimizin bu kadar kararlı olacağının hesabını yapamadılar. Bu operasyon zannedilmesin ki küçük bir çetenin operasyonuydu. Arkasında uluslararası güçlerin olduğu bu badireye karşı halkımız her noktada kararlı duruş sergiledi” dedi.

Ana Sayfa Tüm Haberler