Pendik Bld.'nin yurt dışındaki kardeş şehirlerinden milletimize destek mesajları geliyor.

15 Temmuz  gecesi  hainler tarafından gerçekleştirilmek istenen kanlı darbe girişimi sonrası Pendik Belediyesinin yurt dışındaki kardeş şehirlerinden arka arkaya Türk milletine destek mesajı geliyor.   

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e mesaj göndererek 15 Temmuz hain darbe girişimini kınayan  ve şehitler için taziyelerini bildiren Bosna Hersek, Filistin ve Macaristan’daki kardeş şehirlerin Belediye Başkanları, “Türk milleti tüm dünyaya örnek ve ilham kaynağı oldu” dediler.

Travnik Belediye Başkanı Hadziemric: “Tüm desteğimizi hayranlıkla sunuyoruz”

Bosna Hersek’in  Travnik Belediye Başkanı Admir Hadziemric,  Başkan Şahin’e gönderdiği mektupta  gerçek bir dost olarak kendi ve tüm vatandaşları adına şartsız desteğini ifade ederek şunları söyledi:

 “Tük milletinin demokrasi, milli irade ve serbest seçim hakkına bir darbe ile saldırıldığı zamanda muheşem bir şekilde cevap vermesi dünyanın birçok milletine kendi inandığı değerlerini savunmasında örnek ve ilham olacaktır. Türk Milletinin ortaya koyduğu cesaretten ve yasal olarak seçilmiş bir Devlet yönetiminin demokrasi savunmasında gösterdiği hareketlerden dolayı kardeş Türkiye Cumhuriyetine tüm desteklerimizi ileterek hayranlıkla selam ve saygılar gönderiyorum”

Jenin Belediye Başkanı Hassan: “Tüm dünyaya örnek oldunuz”

Filistin’in Jenin Belediye Başkanı Ragheb Alhaj Hassan'ın  Başkan Şahin’e gönderdiği mesaj ise şöyle:

“Şahsım, Jenin Belediye Meclisi ve Jenin sakinleri adına Türk halkının demokrasinin ve hükümetin meşruluğunun korunması için yaptıklarından dolayı sizleri kutluyoruz. Askeri darbeyi engellemeye karşı çabalarınız vatandaşların ülkelerini nasıl kurtaracağına dair tüm dünyaya iyi bir örnek vermektedir. Demokrasinin korunması için hayatlarını feda eden tüm şehitlere taziyelerimizi sunuyoruz. Bilge liderlik altında Türkiye’ye barış ve huzur temenni ediyoruz.” 

Kispest Belediye Başkanı Peter Gajda “Türk halkı kahramanca mücadele verdi”

Darbe girişimini şiddetle kınayan Macaristan’ın Kispest Belediye Başkanı Peter Gajda mesajında: “Kıymetli Pendik halkı ve sevgili meslektaşım Pendik Belediye Başkanı Sayın Dr. Salih Kenan Şahin, 15 Temmuz gecesi Türkiye’de yaşanan elim darbe girişimini şiddetle kınıyorum. Darbeye karşı kahramanca mücadele veren Türk halkını demokrasinin yanında yer aldığı için gönülden tebrik ediyorum. Tüm Türyiye’ye geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi. 

Ana Sayfa Tüm Haberler