‘2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması dolayısıyla Çamlık İlkokulu’nda tören düzenlendi.

‘2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması dolayısıyla  Çamlık İlkokulu’nda tören düzenlendi. Törende konuşan Belediye Başkanı Kenan Şahin bu yıl 140 okulda 135 bin öğrencinin eğitim göreceğini ifade ederek; “Eğitimin çıtasını daha da yükselteceğiz” dedi.

Çamlık İlkokulu’nda düzenlenen törene Belediye Başkanı Kenan Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kabil’in yanı sıra darbecilere karşı direnirken şehit düşen Adil Büyükcengiz’in eşi Aysel Büyükcengiz de katıldı. Törende konuşan Belediye Başkanı Kenan Şahin,  bu yıl 140 okulda 135 bin öğrencinin eğitim göreceğini ifade ederek; “Bu kadar öğrenci büyük bir güç demek. Biz bu gücü eğitimin çıtasını daha da yükselterek değerlendireceğiz” dedi.

Konuşmasında 15 Temmuz’daki darbe girişimine de değinen Başkan Şahin,  yeni nesli överek; “Her zaman ‘Bu nesilden bir şey olmaz’ denirdi, oysa 15 Temmuz’da herkes yanıldı. Darbe gecesi gençler sokağa çıkarak darbeye direndi. Direndi, çünkü mayaları sağlam” şeklinde konuştu.

Şehit eşinin konuşması duygulandırdı

Törene katılanlar arasında Saraçhane’de darbecilere direnirken şehit düşen Pendikli Adil Büyükcengiz’in eşi Aysel Büyükcengiz de  yer aldı. Kürsüde kısa bir konuşma yapan şehit eşi, Adil Büyükcengiz’in çocuklarına çok düşkün olduğunu buna rağmen 15 Temmuz gecesi dışarı çıkarak darbecilere direndiğini söyledi. Konuşmakta zorluk çeken Aysel Büyükcengiz dinleyenleri oldukça duygulandırdı.  

Şehit düşen Adil Büyükcengiz’in adı,  Feto soruşturması kapsamında kapatılan Coşkun Koleji’nin yerine açılan okula verilmiş, okulun ismi  Şehit Adil Büyükcengiz Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi olmuştu.

Miniklere ziyaret

Tören sonunda sınıfları gezerek öğrencilere başarılar dileyen Başkan Şahin, anasınıfında miniklerle özel olarak ilgilendi. 

Ana Sayfa Tüm Haberler