Dr. Kenan Şahin'den Akaryakıt Bayilerine Teşekkür Mesajı

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  kanlı darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi akaryakıt satışına sorunsuz  devam eden Pendik’teki akaryakıt istasyonlarına  “Milli iradeye sahip çıkılmasında verdikleri  destekler için” teşekkür etti.  

15 Temmuz  darbe kalkışması gecesi  yurt genelinde bazı akaryakıt istasyonlarının satışı keserek  tüketicileri mağdur ettiği  yönündeki şikayetler üzerine  Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü  de ilçe genelinde inceleme  gerçekleştirdi.  Pendik’te faaliyet gösteren 39  akaryakıt  istasyonuna tek tek giden ekipler, 15-16 Temmuz satış verilerini bir gün öncesiyle karşılaştırarak saat ve gün bazında kontrol etti. Ayrıca rakamlar Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) kayıtlarıyla da teyit edildi. Yapılan araştırma sonucunda Pendik’teki akaryakıt bayilerinin satışlarında darbe kalkışması esnasında herhangi bir sorun yaşanmadığı  tesbit edildi.

Pendik’te akaryakıt satışını darbe kalkışması gecesi  aksatmadan devam ettiren işletme sahiplerine takdir ve teşekkürlerini ileten Belediye Başkanı  Dr. Kenan Şahin, yaptığı açıklamada şu  ifadelere yer verdi: 

“15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik, devletimizin bekasını tehdit eden kalkışma hareketi ve sonrasında yaşananlar ile ilgili 6502 sayılı Tüketici Korunması Hakkında Kanun gereği ülke çapında yapılan araştırmalar kapsamında, işletmenizin satıştan kaçınmayarak tüketiciyi mağdur etmediği tespit edilmiştir.

Cumhuriyete, demokrasiye, özgürlüğe, milli iradeye ve vatanın bölünmez bütünlüğüne karşı yapılmış olan bu girişime karşı göstermiş olduğunuz örnek tutum ve davranışınızdan dolayı milletimiz adına teşekkür eder, milletimizin ve devletimizin bir daha böylesi acılar yaşamaması dileğiyle, milli iradeye sahip çıkılmasında vermiş olduğunuz değerli destekleriniz için, şahsınıza takdir ve tebriklerimi iletirken, çalışmalarınızda üstün başarılar diler, en içten saygı ve sevgilerimi sunarım.” 

Ana Sayfa Tüm Haberler