Gençlere kitap sevgisini aşılamak amacıyla 6 yıl önce başlatılan 'Pendik Okuyor' projesi, yeni eğitim döneminde de devam ediyor.

Gençlere  kitap sevgisini aşılamak amacıyla  6 yıl önce  başlatılan 'Pendik Okuyor' projesi, yeni eğitim-döneminde de devam ediyor. Projeye öncülük eden Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, yeni dönemin ilk programını Ömer Çam AİH Lisesi’nde gerçekleştirdi.  

Pendik Belediyesi tarafından 2010 yılında başlatılan ödüllü projesi  ‘Pendik Okuyor’,  bu yıl da öğrencilerle buluşacak.  Proje kapsamında Pendik’teki liseleri ziyaret eden Başkan Kenan Şahin, kitap okumanın faydalarını anlatarak öğrencilere topluma faydalı bireyler olmaları konusunda tavsiyelerde bulunuyor. Başkan Şahin, “Pendik Okuyor”un yeni dönemdeki ilk ziyaretini ise Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne yaptı

İlk olarak Bayrak Törenine katılan ve öğrencilere hitap eden Belediye Başkanı Kenan Şahin,  daha sonra konferans salonunda son sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz’ın da katıldığı programda kendi  hayat hikayesinden örnekler veren ve 15 Temmuz ruhunun önemine vurgu yapan Başkan Şahin programın sonunda ise gençlerin sorularını yanıtladı. 

Ana Sayfa Tüm Haberler