Sezonun ilk “Gençler Soruyor” programı Ahmedi Hani Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Sezonun ilk “Gençler Soruyor” programı Ahmedi Hani Kültür Merkezi’nde yapıldı. Programa katılan gençler siyasetten sanata, altyapıdan spora her alanda diledikleri soruları Belediye Başkan Kenan Şahin’e yönelti.  

Gençlerle Belediye Başkanı Kenan Şahin’i buluşturarak yüz yüze sohbet ve soru sorma  imkanı tanıyan ‘Gençler Soruyor’ başladı. İlki bir buçuk yıl önce düzenlenen programın bu sezonki ilk bölümü Ahmedi Hani Kültür Merkezi’nde yapıldı. Programa katılan gençler yine siyasetten sanata, altyapıdan spora her alanda diledikleri soruları Başkan Kenan Şahin’e yöneltti. Kimi geçtiğimiz aylarda tamamlanan Esenyalı Köprüsü’nü kimi de Türkiye’deki Suriyelilerin durumunu sordu.

“Kurtköy ayrı bir ilçe olabilir mi?”

Her programda olduğu gibi Belediye Başkanı Kenan Şahin’e ilginç sorular soruldu. Bir gencin “Kurtköy ayrı bir ilçe olabilir mi?” sorusuna cevap veren Başkan Kenan Şahin; “Bu konuda bir karar ya da bir çalışma yok. Ama şunu söyleyebilirim; nüfusu 400 binin üzerinde bir ilçeyi yönetmek zor oluyor.  En basitinden herkesle görüşemiyorsunuz. Halk günlerinde bugüne kadar binlerce kişiyle görüşmeme rağmen hala bana  ‘Başkanım seni göremiyoruz” diyorlar. Çünkü 700 bin nüfuslu bir kentte herkesle görüşmeniz mümkün değil” şeklinde cevap verdi.

Ana Sayfa Tüm Haberler