Pendik'deki mahalle muhtarları ile bir araya gelen Dr. Kenan Şahin, muhtarların gününü kutladı.

Pendik’te görev yapan muhtarlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, devlet ile vatandaş arasında önemli bir köprü oluşturduklarını belirterek  ‘Muhtarlar Günü’nü kutladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz yıl 13 Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen toplantıda gündeme getirdiği ve daha sonra resmileşen 19 Ekim Muhtarlar Günü ilk kez kutlandı. Bu vesileyle Pendik'teki  mahalle muhtarları da Pendik Belediyesinin organizasyonuyla Güzelyalı Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi. 

“Muhtarlık İşleri Müdürlüğü kurduk”

Pendik’te görev yapan muhtarların gününü kutlayan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  muhtarların devletle, vatandaş arasında bir köprü oluşturduğunu  ifade etti. Başkan Şahin,  muhtarlar ve belediye arasındaki koordinenin ve iletişimin güçlendirilmesi amacıyla geçen sene Muhtarlık İşleri Müdürlüğü kurduklarını belirtti. Pendik Muhtarlar Derneği Başkanı ve Kurnaköy Muhtarı Harun Yıldırım da davetten dolayı Başkan Şahin'e teşekkür etti.

19 Ekim tarihi, Başbakanlığın 19 Ekim 2015 tarih 11 sayılı genelgesiyle, aynı gün Resmi Gazetenin 29507 mükerrer sayısı ile yayınlanarak “Muhtarlar günü” olarak kutlanmasına karar verilmişti.

Ana Sayfa Tüm Haberler