Pendik Kent Konseyi’nin 2016 yılı 2. Olağan Kongresi’nde gerçekleştirilen seçimli toplantıda Süleyman Yılmaz yeni başkan oldu.

Pendik Kent Konseyi’nin 2016 yılı 2. Olağan Kongresi’nde gerçekleştirilen seçimli toplantıda Süleyman Yılmaz yeni başkan oldu. Kongrede ayrıca 3 projenin onaylanarak belediye meclisine sunulmasına karar verildi.

Pendik Kent Konseyi’nin 2016 yılı 2. Olağan Kongresi, Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Aynı zamanda kongrede başkanlık seçimi yapıldı. Süleyman Yılmaz’ın tek aday olduğu kongrede mevcut Başkan Ayşenur Türkay, başkanlık için yeniden aday olmadı. Konseyin önerdiği Süleyman Yılmaz, salt çoğunluğu sağlayarak eski Başkan Ayşenur Türkay’dan koltuğu devraldı. Yeni Başkan Yılmaz, önümüzdeki günlerde tüm Pendik ve Pendikliler için tüm gayretleriyle çalışmalara devam edeceklerini belirtirken eski başkan ve yönetimine teşekkür etti.

“Bizler hedefleri ortak iki ayrı yapıyız”

Kongreye katılan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, kente hizmet vermek ve katkı sağlamak adına konseyin çok önemli işler ortaya koyduğunu ifade etti. Belediye ile konseyin iki ayrı yapı olduklarını, kent için birlikte gayret gösterdiklerini dile getiren Başkan Şahin: “Bizler hedefleri ortak iki ayrı yapıyız. Yaşadığımız şehre değer katma arzusundayız. Burası kente hizmet vermek ve değer katmak adına fırsat oluşturan bir platform. Ayşenur Hanım, görevleri süresince güzel işler ortaya koydu. Kendisine teşekkür ediyorum.” dedi. Başkan Şahin, daha sonra Türkay’a katkılarından dolayı hediye ve plaket takdim etti.

“Bizim bütçe sıkıntımız hiç olmadı”

Görevi devreden eski Başkan Ayşenur Türkay, konsey yönetiminin 2016 yılında yaptığı çalışmaları sunum eşliğinde değerlendirdi. Kent ve kentlileşme adına önemli işler ortaya koyduklarını belirten Türkay: “Birçok kent konseyi bütçe sıkıntısı çekiyor. Ancak bizim böyle bir sıkıntımız hiç olmadı. Belediyemiz çalışmalarımızda bizlere önemli destek verdi.” dedi. Türkay, yeni yönetime başarı temennisinde bulunarak her zaman destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

3 proje belediye meclisine sunulacak

Kongrenin son gündem maddesinde ise konseyin önerdiği 3 projenin belediye meclisine sunulması için oylama yapıldı. Konseyden ilk gelen öneri, sanat kurslarına katılan “Pendikli kadınların ürettiklerini satabilecekleri imkân ya da mekân oluşturulması”, ikinci öneri ise bebek arabaları ve engelli araçların geçişlerini olumsuz etkilediği düşünülen “mazgalların kaldırımlara paralel yapılması” fikri oldu. Üçüncüsü ise “yaşlılar için spor ve sağlık merkezinin ilçeye kazandırılması” yönündeydi. Her üç öneri de konsey tarafından oy birliğine varılarak belediye meclisine teklif edilmesine karar verildi.

Süleyman Yılmaz kimdir?

1952 Antalya doğumlu olan Süleyman Yılmaz, Pendik Şifa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatını sürdürüyor. Aynı zamanda Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Yılmaz, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevler aldı. Yılmaz, evli ve iki çocuk babası. Kent konseyinin yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:

Ana Sayfa Tüm Haberler