İmar uygulaması tamamlanan Sülüntepe Mahallesi 3. Bölge'de hak sahiplerine tapuları teslim edildi.

İmar uygulaması tamamlanan Sülüntepe Mahallesi 3. Bölge'de hak sahiplerine tapuları teslim edildi. Tapularını Belediye Başkanı Kenan Şahin’den alan mahalle sakinleri memnuniyetlerini dile getirirken Muhtar Tuncer Yeni “8 yıllık özlem sona erdi” dedi.

Toplamda 1500 kişiye dağıtılan tapular için 35 kişinin katıldığı sembolik tapu dağıtım töreni yapıldı. Sülüntepe Şehit Burhan Öner Spor gerçekleşen törende tapularını Belediye Başkanı Kenan Şahin de alan mahalle sakinleri memnuniyetlerini dile getirdi. Mahalle Muhtarı Tuncer Yeni, 8 yıllık bir özlemin sona erdiğini ifade ederek Başkan Kenan Şahin ve ekibine teşekkür etti.

Bölgenin değeri artacak

Tapularını  mahalle sakinlerine dağıtan Belediye Başkanı Kenan Şahin zorlu bir süreci geride bıraktıklarını, bundan sonraki dönemde topun mülkiyet sahiplerinde olduğunu belirterek; “Yüzde yüz memnuniyet olmuyor ama inanın olabileceğin en iyisini yaptık. Aranızda anlaşın ve mahallenizi güzelleştirin. Bölgenin değeri artacak. Biz Sülüntepe daha iyi şekilde tanınsın, bilinsin istiyoruz” şeklinde konuştu.  Bölgede en fazla 10 kat inşaata izin verileceğini ifade eden Başkan Şahin konuşmasında inşaat sırasında tapu sahipleri arasında çıkabilecek  olası anlaşmazlıklara da değinerek: “Aranızda anlaşın. Sorun çıkarsa biz devreye girer kim haklı kim haksız bakarız. Ne kalabalığın az kişiye ne de az kişinin çoğunluğa haksızlık etmesine müsaade ederiz” dedi.  

Ana Sayfa Tüm Haberler