Kavakpınar Mahallesi Ahmedi Hani Kültür Merkezi’nin girişinde Pendik Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan Kitap Kafe, düzenlenen törenle açıldı.

Pendik Belediyesi tarafından Kavakpınar Mahallesi Ahmedi Hani Kültür Merkezi’nde yapılan Kitap Kafe, AK Parti Milletvekili Hulusi Şentürk’ün yeni kitabını da imzaladığı açılış töreniyle hizmete girdi. Başkan Şahin, açılışa katılan gençlerle birlikte yerde bağdaş kurarak kitap okudu.

Kavakpınar Mahallesi Ahmedi Hani Kültür Merkezi’nin girişinde Pendik Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan Kitap Kafe, düzenlenen törenle açıldı. Açılışa,İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve çok sayıda kitapsever katıldı.  İçerisinde 4 bin kitaplık kütüphane, söyleşi ve sergi alanının yanı sıra bir de kafenin bulunduğu mekân, gençlerin uğrak yeri haline gelecek.

Kitap Kafe’yi gezen Başkan Şahin, gençlerle birlikte yerde bağdaş kurarak kitap okumanın keyfini yaşadı. Gençlerle ilgili kitap kafeterya konsepti için yurtiçi ve dışı bütün örnekleri incelediklerini belirten Başkan Şahin: “Bugünkü trendleri, gençlerin ilgisini yakalayacak çalışmaları inceleyen iç mimari ekibimiz burada yeni bir dizayna imza attı. Eğlenceli bir mekân da oldu.” dedi.

"Heyecan verici bir kitap olmuş"

Kitap Kafe’nin açılışına katılan Milletvekili Hulusi Şentürk, yeni çıkardığı “Kod Adı: Matruşka” adlı kitabını imzaladı. Gençlerin sıkılmadan vakit geçirebilecekleri, kütüphane havasından uzak kafeterya konsepti sunulduğunu dile getiren Hulusi Şentürk: “Kitap, hayatımızın vazgeçilmezi olmalı. Pendik’in de bu konuda çok ciddi çalışmaları var.” dedi. Kitabı okuyan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Hulusi Şentürk’ü tebrik ederek “Sürükleyici, heyecan verici bir kitap olmuş. Bir günde okudum, tebrik ediyorum.” dedi. 

“Türkiye’ye diz çöktürme operasyonu yapılıyor”

Her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen “Gençler Soruyor” Programına da konuk olan İstanbul Milletvekili Şentürk, 15 Temmuz Darbe Girişimi konulu Kod Adı: Matruşka adlı romanını tanıtarak Türkiye ve dünya gündemine ilişkin soruları yanıtladı. Şentürk, 15 Temmuz Darbe Girişiminin basit bir ihanet çetesinin işi olmadığını söyleyerek “Devletlerden zengin şirketler var. Bu şirketler varlıklarını FETÖ gibi yapılara, oynanan oyunlara borçlu. Bunlar son 5 yılda Türkiye’ye diz çöktürme operasyonu yapıyor.” dedi. Suriye’ye ilişkin değerlendirmede de bulunan Şentürk: “Suriye’ye çok daha önce girecek ve kuzeyde güvenli bölge ilan edecektik. Ama ordunun içinden birileri bu konuda sürekli yokuş yaptı.” şeklinde konuştu.

“15-20 yıla kadar AB falan kalmayacak”

Bir soru üzerine Avrupa Birliği ve Şangay Beşlisi hakkında değerlendirmede bulunan AK Parti Milletvekili Hulusi Şentürk, Şangay’ın AB’ye alternatif olamayacağını söyledi. Konuşmasında ayrıntıda veren Şentürk: “Şangay, AB’nin muadili değil. Aynı kategoride değiller. Ekonomik açıdan bakıldığında Türkiye ihracatının yüzde 40’ını AB’ye yapıyor. Şangay Beşlisine yaptığımız ihracat ise bu rakamın çok çok altında.” şeklinde konuştu. Öte yandan Avrupa Birliğinin Türkiye’yi birliğe almayacağının artık bilinen bir şey olduğu ifade eden Şentürk: “AB, bizi almayacak; ama bunun bir önemi yok. Çünkü 15-20 yıla kadar ortada AB diye bir şey kalmayacak.” dedi.

Ana Sayfa Tüm Haberler