Dr. Kenan Şahin bu haftaki "Gençler Soruyor" programında yurtdışından gelen öğrencilerin sorularını yanıtladı

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin bu haftaki "Gençler Soruyor" da Müsenna Uluslararası Öğrenci Derneği, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti ve Diyanet Vakfı'na bağlı olarak yurtdışından gelen, ülkemizde okuyan öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Darıca Basın İlan Kurumu Tesisleri’nde düzenlenen  “Gençler Soruyor”a Müsenna Uluslararası Öğrenci Derneği, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti ve Diyanet Vakfı’na bağlı olarak öğrenim gören öğrenciler katıldı. Kosova’dan Fildişi Sahili’ne farklı ülkelerden gelen 140 yabancı öğrenci Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e belediyecilikten uluslararası krizlere, başkanlık sisteminden dünyada yükselen dolara kadar birçok konuda sorular yöneltti.  Üç saat süren program sonunda gençlere her zaman olduğu gibi “Kitap okuyun.”  tavsiyesinde bulunan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin: “Bulduğunuzu okuyun. Ama tavsiye isterseniz Cemil Meriç’in “Bu Ülke” adlı kitabını kesinlikle okuyun derim.” şeklinde konuştu. Oldukça keyifli geçen programda bir soru üzerine öğrencilere “Fırsatları fark edin ve değerlendirin.” diyen Başkan Şahin: “Fırsatları fark edin ki farkınızı ortaya koyarak dünyada iz bırakanlardan olun. Rolünüzün hakkını verin, bunu yaparsanız size başrolü verirler.” dedi. 

KOSOVALI ÖĞRENCİ, YATIRIMLARDAN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ

Programa katılan yabancı öğrenciler arasında Balkanlardan gelen Türkler de vardı. Bir Kosovalı öğrenci, Novi Pazar Spor Salonu gibi bölgeye yaptığı yatırımlardan ötürü Pendik Belediyesine teşekkür etti. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin imkânlar dâhilinde belediye olarak bölgedeki Türklere desteklerinin süreceğini söyledi.   

“DOLARI YÜKSELTENLERİN MERMİSİ BİTİYOR”   

Programda dünya genelinde yükselen dolarla ilgili bir soruyu cevaplayan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin: “Tüm dünyada dolar yüksek; ama Türkiye’de kriz peşinde olanlar yüzünden biraz daha yüksek. Bunlar yüzünden doların ateşi yükseliyor; ancak emin olun bu zümrenin mermisi bitiyor. Çünkü Merkez Bankamız çok güçlü. Doları düşürmek için ekstra gayret gösteriyor.”

Ana Sayfa Tüm Haberler