40 kadın sanatçının “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”ne özel hazırladığı “Nûr-u Nisa” Sergisi açıldı

40 kadın sanatçının “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”ne özel hazırladığı “Nûr-u Nisa” Sergisi açıldı. Küratör Melis Sevilay Uludağ’la sergiyi gezen Başkan Dr. Kenan Şahin: “Bu sergide kadının zarafetini, emeğini ve güzelliğini bir kez daha görmüş olduk.” dedi.  

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü”ne özel hazırlanan “Nûr-u Nisa” Sergisi için Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açılış töreni düzenlendi. Sergiyi gezen Pendikliler, 40 kadın sanatçıya ait hat, tezhip, minyatür ve katıdan oluşan eserleri yakından inceledi. Sergide dikkat çeken eserler arasında Tezhip Sanatçısı Emel Türkmen’in eseri de yer aldı. Tavaf adlı tezhibinde Kabe Örtüsü kullanan sanatçının eseri etkinliğe katılanlar beğenisini kazandı.

Sanatçılara katılım sertifikaları verildi

Sergiyi, Küratör Melis Sevilay Uludağ’la birlikte gezen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin “Muhteşem bir sergi.”  olarak nitelendirdiği  “Nûr-u Nisa” için “Bugün bu sergide kadının zarafetini, emeğini ve güzelliğini izliyoruz. Aynı zamanda bu eserleri bu özel ve anlamlı günde Pendiklilerle buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz.” dedi. Küratör Melis Sevilay Uludağ ise “Nûr-u Nisa” Sergisi’ne ev sahipliği yaptığı için Pendik Belediyesine teşekkür ederek “Bu eserlerin hiçbirine erkek eli değmedi. Hat, tezhip, minyatür ve katıdan oluşan çoğu eserimizi sadece bu sergi için hazırladık. Başta kadınlar olmak üzere herkesin sergimizi beğeneceğini umuyoruz.” dedi. Toplamda 73 eserin yer aldığı “Nûr-u Nisa” Sergisi 16 Mart tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Ana Sayfa Tüm Haberler