İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İstanbul Gençlik Festivalinde Pendik Belediyesi de stant açarak yerini aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali, Yenikapı Etkinlik Alanı’nda başladı. Pendik Belediyesi de stant açarak festivalde yerini aldı. Spor, sanat, kültür ve teknoloji gibi alanlarda çeşitli etkinliklerin düzenlendiği festival, 7 Mayıs’a kadar açık kalacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen spor, sanat, kültür ve teknoloji gibi alanlarda çeşitli etkinliklerin düzenlendiği İstanbul Gençlik Festivali, binlerce gencin katılımıyla Yenikapı Etkinlik Alanı’nda başladı. Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen festivalde Pendik Belediyesi de standıyla yer aldı.  Festival coşkusuna katkıda bulunan stant, gençlerin de ilgi odağı oldu.  Festival alanına gelen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  belediye standının yanı sıra diğer belediye ve derneklerin de stantlarını ziyaret etti.

Bilal Erdoğan belediye standını ziyaret etti

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan da Pendik Belediye standına uğrayarak özellikle engelliler atölyesinin ürettikleri eşyalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Erdoğan’a atölyenin üretimi olan tangram oyunu hediye edildi. Pendik Belediyesi festival kapsamında bir de spinning etkinliği düzenliyor. “Sağlığa Pedal Çevir” sloganıyla düzenlenen etkinlikte festivale gelenler, spor yapmaya teşvik ediliyor. Festival, 7 Mayıs’a kadar açık kalacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gençlere tavsiye

Festivalin resmi açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti. Açılış konuşmasında gençlere tavsiyelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bu yaştaki arkadaşlıklarınız unutulmaz. Sakın bu arkadaşlıklarınızı unutmayın, temeli sağlamsa daha sonra her alanda çok ciddi siyasi hareketleri de siz inşa edersiniz. Şimdi milletvekili seçilme yaşı 18’e indi. Parlamentonun yolu size açık. Bu yılların kıymetini bilin.” dedi.

Ana Sayfa Tüm Haberler