Dr. Kenan Şahin Muş’un Varto ilçesinden gelen köy okulları korosunun öğrencileriyle buluştu.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Muş’un Varto ilçesinden konser vermek üzere gelen köy okulları korosunun öğrencileriyle buluşarak “Bu ülkede fark ortaya koyanlar için her zaman fırsatlar var. Sizleri seneye de İstanbul’da ağırlamak istiyoruz.” dedi.

Muş'un Varto ilçesinde 11 köy okulundaki yetenekli öğrencilerden oluşturulan 40 kişilik orkestra, İstanbul’da Pendik Belediyesi tarafından ağırlandı.Sansev İstanbul Uluslararası Çok Sesli Korolar Festivali’nde konser veren çocuklar, Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’le bir araya geldi. Çocuklarla kahvaltı programına katılan Başkan Şahin, öğrencileri ve öğretmenlerini kutlayarak “Başarının sırrı, fark ortaya koymaktır. Sizler, okulunuz ne kadar uzak olursa olsun müzikle bunu yaptınız. Hayatınızda bu istikrarı devam ettirin. Varto’da bir okulda olmak, fırsat olmadığı anlamına gelmez. Bu ülkede herkes için fırsatlar var, yeter ki fırsatları değerlendirmek isteyin.” tavsiyesinde bulundu.  

“Siz benden daha şanslısınız”

Çocuklara kendi yaşamından örnekler veren Başkan Şahin: “Siz, İstanbul’u ilk kez bu yaşınızda gördünüz, ben gördüğümde ise 25 yaşındaydım. Siz, benden daha şanslısınız. Ancak şimdi Türkiye’nin en büyük 10 ilçesinden birinde belediye başkanı oldum. Sabreder, gayret ederseniz, başarı gelir. Önce istemek, sonra sabırla çalışmak, sonra da fark ortaya koymak gerekiyor. O zaman birçok fırsat ortaya çıkıyor.” dedi.  

“Gelecek yıl da misafirimiz olun”

Koronun medyada geniş yer bularak ünlü olduğunu, ancak işin orada bitmediğini belirten Başkan Şahin: “Bu koro, daha yeni. Var olan yeteneğinizi geliştirin. Aynı gayretle devam ederseniz, önümüzdeki 23 Nisan’da sizi Uluslararası Çocuk Festivali’nde ağırlamaktan ve İstanbul’u tanıtmaktan mutluluk duyarız.” dedi. 

Ana Sayfa Tüm Haberler