Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul ve kurum müdür yardımcılarına yönelik 5.si düzenlenen “Yönetici Seminerleri”ne Dr. Kenan Şahin konuşmacı olarak katıldı.

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul ve kurum müdür yardımcılarına yönelik 5.si düzenlenen “Yönetici Seminerleri”ne Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin konuşmacı olarak katıldı. Yöneticilik deneyimlerini katılımcılara aktaran Başkan Şahin, iyi bir yöneticinin iyi insan olmaktan geçtiğini belirtti.

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul ve kurum müdür yardımcılarına yönelik verilen “Yönetici Seminerleri’nin 5.si Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Seminerde Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin katılımcılara “Yönetimin ABC”si konulu eğitim verdi. Eğitimde yöneticilik deneyimlerini katılımcılara aktaran Başkan Şahin, insanların kendileriyle ilgili aldıkları basit kararların hayatlarında büyük etkiler oluşturabileceğini belirtti. Yöneticilerin sadece mesleğini iyi yapmasının yeterli olmadığını ifadeden Başkan Şahin: “Yöneticilik bütün birimlerde ayrı olarak ele alınmalıdır. Bana göre yönetimde analitik zekâdan önce duygusal zekâ ve iletişim zekâsı önde gelir. Yönetici iyi bir dinleyici olmalıdır, sabırla dinlemelidir. Buna en iyi örnek de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Katıldığım bir toplantı da 8 saat boyunca sabırla bizleri dinledi ve notlarını aldı. Karşınızdakini mutlaka dinlemelisiniz. Onu dinleyerek kendisine değer verdiğinizi göstermelisiniz.” dedi.

Başkan Şahin’e plaket takdim edildi

İyi bir yöneticinin iyi insan olmaktan geçtiğini belirten Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin: “Allah, herkese iyi insan olmayı nasip etsin.” dedi. Konuşmasının sonunda Başkan Şahin, katılımcıların sorularını cevapladı. Program sonunda ise Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, katkılarından dolayı Başkan Şahin’e çiçek ve plaket takdim etti.

Ana Sayfa Tüm Haberler