Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen programlarla her yıl dolu dolu yaşanan Ramazan ayı, bu yıl da Pendiklileri hem iftar sofralarında hem de etkinliklerde bir araya getirecek.

Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen programlarla her yıl dolu dolu yaşanan Ramazan ayı, bu yıl da Pendiklileri hem iftar sofralarında hem de etkinliklerde bir araya getirecek. İftar noktalarında günde 10 bin kişi birlikte oruç açarken konser ve etkinlikler de 15 Temmuz Şehitler Camii Etkinlik alanında gerçekleşecek.

Rahmet, bereket ve mağfiret ayı Ramazan, tüm cömertliğiyle 27 Mayıs Cumartesi günü başlıyor.Diyanet İşleri Başkanlığının takvimine göre ilk oruç 27 Mayıs Cumartesi Saat 03:36’da başlıyor,  20:32’de yapılacak iftarla sona eriyor. Pendik Belediyesi de 11 ayın sultanı Ramazan’ın coşkusunu yaşatabilmek için hazırlıklarına haftalar öncesinden başladı.

Yedi noktada iftar sofrası

Pendik’te Ramazan boyunca 7 sabit iftar noktası her akşam binlerce vatandaşa hizmet verecek.   Bahçelievler, Fatih, Fevzi Çakmak, Kavakpınar, Kurtköy, Velibaba ve Ertuğrulgazi Mahallelerinde kurulacak iftar noktalarında Pendik Belediyesi Aşevi’nde hazırlanan yemekler paket olarak masalara servis yapılacak. Ayrıca mahalleler, sivil toplum kuruluşları ve toplumun çeşitli kesimleri de belediye tarafından davetli olarak gerçekleştirilecek grup iftarlarında 15 Temmuz Şehitler Camii İftar Çadırı’nda bir araya gelecek.

Konserler ve Ramazan Sokağı Pendiklileri bekliyor

15 Temmuz Şehitler Camii Ramazan Etkinlik Alanı’nda Ramazan boyunca 10 konser gerçekleşecek. Teravih Namazı sonrası yapılacak programlarda Fatih Koca (2 Haziran),  Mustafa Cihat (3 Haziran), Sami Savni Özer (4 Haziran), Erkan Mutlu (9 Haziran),  Mehmet Ali Aslan (10 Haziran),  Ömer Karaoğlu (11 Haziran), Dursun Ali Erzincanlı (16 Haziran),  Mustafa Demirci (17 Haziran),  Eşref Ziya (18 Haziran) ve Sufi Devran Özel Programı (21 Haziran) sahne alacak. Ayrıca önceki yıllarda olduğu gibi yine aynı yerde kurulacak Ramazan Sokağı da çeşitli stantlarıyla gezenlere nostaljik anlar yaşatacak. 

İFTAR NOKTALARI:

1         Bahçelievler Merkez Çadırı (Aydınlı Yolu Caddesi, Çelebi Sokak)

2         Fatih Mahalesi İftar Çadırı (Milli Eğitim Vakfı İlkokulu Bahçesi)

3         Fevzi Çakmak Mahallesi İftar Çadırı (Şevket Sabancı Lisesi Bahçesi)

4         Kavakpınar Mahallesi İftar Çadırı (Kavakpınar İlkokulu Bahçesi)

5         Kurtköy Mahallesi İftar Çadırı (Kurtköy Kapalı Spor Salonu Bahçesi)

6         Ertuğrulgazi Mahallesi İftar Çadırı (Ercan Görür ilkokulu Bahçesi)

7          Velibaba Mahallesi İftar Noktası (Velibaba Türbe Camii Konferans Salonu)

Ana Sayfa Tüm Haberler