Pendik Belediyesi tarafından inşa edilen ve kapasitesiyle Türkiye'de bir ilk olan “Geri Dönüşüm Ayrıştırma Tesisi” açılış için gün sayıyor.

Pendik Belediyesi tarafından inşa edilen ve kapasitesiyle Türkiye'de bir ilk olan “Geri Dönüşüm Ayrıştırma Tesisi” açılış için gün sayıyor.  Ramazanoğlu Mahallesi’nde hizmete girecek tesiste incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin: “Bütçemizin önemli bir bölümü, çevre ve temizliğe ayrılıyor.” dedi.

Ramazanoğlu Mahallesi’nde yapımı tamamlanma aşamasında olan ve kapasitesiyle Türkiye'de bir ilk olan “Geri Dönüşüm Ayrıştırma Tesisi” açılış için gün sayıyor. Türkiye’nin ilk defa saatte 8 ton ayrıştırmalı  tam otomatik “Geri Dönüşüm Ayrıştırma Tesisi” 1.500 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplamda 3 bin metrekarelik alanda hizmet verecek. Tesisin hizmete girmesiyle kâğıt, karton, plastik, cam ve metal ambalaj atıkları son teknoloji makinelerle kısa sürede türlerine göre ayrıştırılarak bu atıkların geri dönüşümü sağlanacak. Toplanan atıklar paketlenip depolanarak geri dönüşüm firmalarına verilecek. Toplanan  geri dönüştürülebilir tonlarca atıkla hem doğal kaynaklar ve çevre korunmuş olacak hem de ekonomiye katkı sağlanacak.

“Bütçemizin önemli bir bölümünü çevre ve temizliğe ayrılıyor”

Tamamlanmak üzere olan ayrıştırma tesisinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, çevre konusunda belediye olarak çok önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek “Bütçemizin önemli bir bölümü, çevre ve temizliğe ayrılıyor. Çevreye, geri dönüşüme yönelik yatırımlarımız sürecek.” şeklinde konuştu.   

Ana Sayfa Tüm Haberler