2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı, Velibaba Osmangazi İlkokulu’nda düzenlenen “İlköğretim Haftası” töreniyle başladı.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı, Velibaba Osmangazi İlkokulu’nda düzenlenen “İlköğretim Haftası” töreniyle başladı. Törenle birlikte Pendik’te 146 okulda 135 bin öğrenci ve 7 bin 500 öğretmen yeni eğitim dönemine merhaba dedi. Sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin yatırımlarla her sınıfta öğrenci mevcudiyetini 30’un altına düşüreceklerini söyledi.    

Törende konuşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Pendikli çocuklara en iyi eğitim imkanını sağlamak için tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi. Kente kazandırdıkları okullar sayesinde yakın zamanda okullardaki tüm sınıflarda öğrenci mevcudiyetinin 30’un altına düşeceğini belirten Başkan Şahin: “Bir ülkenin en önemli meselesi eğitim. Bunun bilinciyle hareketle eğitime yatırım yapmayı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz da Pendik Belediyesine teşekkür ederek “Belediyemiz sayesinde Anadolu Yakası’nda en çok okul açılan ilçe olduk. Her yıl 6-7 tane okulumuz açılıyor. Başkanımıza tüm sorunlarımızı çözdüğü için teşekkür ederiz.” dedi.

Öğretmen, öğrenci ve velilere ayrı ayrı seslendi   

İlköğretim Haftası Törenine katılan Kaymakam İlhan Ünsal ise konuşmasında öğretmen, öğrenci ve velilere ayrı ayrı  mesaj verdi. Öğrencilere “Öğretmenlerinizi iyi dinleyin, onlar sayesinde yeni şeyler öğreneceksiniz.” diyen Kaymakam Ünsal, öğretmenlere de “Bu ülke zor şartlar altında kuruldu. Çocuklarımıza sadece bilgi değil, aynı zamanda milli ve manevi değerlerimizi, vatanseverliği de öğretiniz.” dedi. Velilere de seslenen Kaymakam İlhan Ünsal: “Okul aile birlikleriyle sürekli diyalog halinde olun. Bu eğitim süreçlerinin daha verimli olmasını artıracaktır.” şeklinde konuştu.   

Öğrenciler yeteneklerini gösterdi

Protokol konuşmalarını ardından ise sıra öğrencilerin gösterisine geldi. Osmangazi İlkokulu öğrencileri önce şiir okudu sonra da “Anadolu Ateşi” adlı halk oyunu gösterileriyle izleyenlere yeteneklerini gösterdi. Sonrasında ise okulun tekvando takımı sahne aldı. Tekvandocu öğrenciler öğretmenlerinin direktifiyle öğrendikleri teknikleri tek tek gösterdi. Finalde ise her öğrenci tek tek izleyenlere selam vererek Türk bayrağı açtı.

Ana Sayfa Tüm Haberler