Pendik Belediyesi, 146 okula spor malzemesi dağıttı.

Geçtiğimiz ay amatör futbol kulüplerine malzeme desteği veren Pendik Belediyesi, 146 okula spor malzemesi dağıttı. Malzemelerin teslim edildiği törende konuşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin: “Gerek amatör kulüplere gerekse profesyonel kulüplere desteğimizi sürdürüyoruz.” dedi.

Pendik Belediyesi, amatör futbol kulüplerinin ardından okullara da spor malzemesi desteğine devam ediyor. Kurtköy Spor Komplesi’nde düzenlenen törende 146 okula malzemeleri teslim edildi. Törende konuşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, eğitimdeki başarının her anlamda başarıyı getirdiğini söyleyerek “Akademik eğitim, mesleki eğitim ve sportif eğitimi en iyi şekilde alan gençlerimiz tüm olumsuzlukları gideriyor. Tesis ve sportif manada her sene üstüne koyarak ilerliyoruz. Gerek amatör kulüplere gerekse profesyonel kulüplere desteğimizi sürdürüyoruz. Spor, malzeme olmadan yapılamıyor. Çocuklarımızı spor malzemeleriyle destekliyoruz.” dedi.

Pendik tesis anlamında çok iyi durumda

Bireysel kabiliyetlerinin yanı sıra tesis ve malzeme alanında desteklendiği zaman gençlerin önünün açılacağını belirten Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Pendik’in tesis anlamında çok iyi durumda olduğunu vurguladı. Desteklerini esirgemeyen Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e teşekkür eden Kaymakam Ünsal, malzemelerini alan öğrencilere başarılar diledi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Osman Karaca, Pendik’in şampiyonların çıktığı bir kent olduğunu belirterek istenildiği zaman nelerin başarıldığını kent olarak gösterdiklerini belirtti.

Ana Sayfa Tüm Haberler