“Pendik Gündemi Cuma Buluşmaları”nın ilki Kurtköy Merkez Camii Lokalinde düzenlendi.

Yeni sohbet programı “Pendik Gündemi Cuma Buluşmaları”nın ilki Kurtköy Merkez Camii Lokalinde düzenlendi. Vatandaşların sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Kurtköy Metrosunun çok nitelikli olacağını belirterek “İstasyonun olduğu bölgeye nitelikli meydan yapıyoruz.” dedi.

Daha önce “Pendik Okuyor", "Gençler Soruyor" ve "Pendik Sohbetleri” gibi programlarla toplumun tüm kesimlerine yönelik sohbetler düzenleyen Pendik Belediyesi, bu kez “Pendik Gündemi Cuma Buluşmaları” adıyla yeni bir etkinlik başlattı. Program, her cuma namazı sonrasında cami lokallerinde Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’le vatandaşları buluşturarak  sıkıntı ve problemlerin dinlenilmesini, kentte yapılan ve yapılacak projelerin ayrıntısıyla mahalle sakinlerine anlatılmasını amaçlıyor. 

Asayişten altyapıya her soru cevap buluyor

“Pendik Gündemi Cuma Buluşmaları”nın ilki Kurtköy Merkez Camii’nde gerçekleşti.  Sunuculuğunu Pendik Çarşı Camii İmam Hatibi Fikret Cesur’un yaptığı programa Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in yanı sıra Kaymakam İlhan Ünsal, Pendik Müftüsü Mehmet Yaman, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Cengiz Önder,  İlçe Emniyet Müdürü Alpaslan Atasoy ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz katılarak kendi alanlarıyla ilgili soruları cevapladı. Kimi Kurtköylü asayiş kimisi ise trafikle ilgili sıkıntılarını dile getirdi.

“Kurtköy Metrosu çok nitelikli olacak”

Samimi bir ortamda geçen programda Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin bir soru üzerine Kurtköy Metrosuyla ilgili bilgi verdi. Devam eden Metro çalışmaları kapsamında Ersoy Hastanesi’nin önündeki istasyonun çok nitelikli bir meydan olacağını belirten Başkan Şahin: “Kurtköy’e çok yatırım yapılıyor; ama her şey bir yana Metro bir yana. Ersoy Hastanesinin önündeki cadde dar alan. Durum böyle olunca Ankara Caddesi’nin sanayiden muhtarlığa olan kısmını meydan olarak inşa ediyoruz. Trafik düzeni ise şöyle olacak: Pendik’ten gelen araçlar Mustafa Karuşağı İlköğretim Okulu’nun arkasındaki yoldan geçecek. Pendik’e gidenler de Kurtköy eski futbol sahasından geçecek. Bu eski sahanın altı otopark olacak. Aynı zamanda buradan otobüs ve minibüslere binilebilecek. Böylece Kurtköy İstasyonu kullanışlı ve nitelikli bir meydan haline gelecek.” dedi.

Ana Sayfa Tüm Haberler