Dr. Kenan Şahin, Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle “Gençler Soruyor” Programında buluştu.

Dr. Kenan Şahin, Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle “Gençler Soruyor” Programında buluştu. Bu kez soruları Başkan Dr. Kenan Şahin sordu.Ürdün’e dil eğitimi için giden 50 öğrenciye Ürdün’ün siyasi ekonomik ve askeri yapısı hakkında sorular soran Başkan Şahin, bölgedeki siyasi gelişmeleri değerlendirdi.

“Polis araçlarının hepsi Amerikan malıydı”      

Ürdün’e giden 50 Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in soruları ışığında bir buçuk ay kaldıkları Ürdün’deki gözlemlerini aktardı. 14 milyon nüfuslu ülkenin dışa bağımlı bir yapıda olduğunu belirten öğrenciler, polis araçlarının Amerikan arabalarından oluştuğunu söyledi. Bu durumla ilgili bir soruya cevap veren Başkan Şahin: “Neden Ürdün’e bedavaya Amerikan polis arabaları veriliyor? Karşılığında ABD Ürdünlü subayları eğitiyor. Neden eğitiyor? Ürdün’de bir 15 Temmuz günü cevabını görürsünüz. 15 Temmuz’da bizi arkadan vuran NATO subaylarını hatırlayın.” dedi.  

ABD Türkiye ile savaşır mı?

Bir öğrencinin Türkiye’nin güneyindeki ABD üsleriyle ilgili “ABD Türkiye’yle savaşır mı?” sorusunu cevaplayan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bu şekilde bir savaşın Amerika Başkanı Donald Trump’ı koltuğundan edeceğini iddia ederek “50 Amerikan askerini öldürdüğümüzü düşünün. Bu durum pamuk ipliğine bağlı şekilde ülkeyi yöneten Trump’ı koltuğundan eder.” şeklinde konuştu. 

Ana Sayfa Tüm Haberler