24 Kasım Öğretmenler Günü Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bu yıl kutlamalara özel, Öğretmen Şairler Gecesi düzenlendi. Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen Öğretmen Şairler duygularını dizelere döktüler. 

Öğretmen Şairler Gecesi, Ressam Hicran Aliyev’e ait 15 eserden oluşan serginin açılışıyla başladı. Ressam Aliyev, eserlerinde öğretmen şairlerin dizelere döktüğü duygularını resmetti. Serginin açılışının ardından Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen 15 öğretmen şair sırayla sahneye çıkarak Öğretmenler Günü’yle ilgili yazdıkları şiirleri seslendirdiler. Pendik Belediyesi Yazı Şiir Atölyesi’nden Şair Ali Ural da şiirini okuyarak geceye damga vurdu.

“En büyük ortaklarımız öğretmenler”

Öğretmenleri tebrik eden Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, “Pendik Belediyesinin düzenlediği kültür-sanat etkinliklerinin en büyük ortakları öğretmenlerimiz. Tüm öğretmenlerimizin gününü en içten dileklerimle kutluyorum”  dedi. Öte yandan etkinlikler kapsamında adaylığı bitmiş yeni öğretmenler için yemin töreni düzenlendi. 25 yeni öğretmen bayrak üzerine el koyarak yemin etti. Gecenin ilerleyen dakikalarında Öğretmenler Günü Yarışmaları’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Gece konserle son buldu

Gecenin son etkinliği ise yine öğretmenler gününe özel düzenlenen Mümin Sarıkaya konseri oldu. Sempatik tavırlarıyla dikkat çeken sanatçı, sevilen parçalarını deneyimli orkestrasıyla birlikte seslendirdi. Konserde öğrencilik yıllarından da bahseden Sarıkaya “Çok iyi bir öğrenci değildim. Ama asla hiçbir öğretmenime saygısızlık yapmadım. Hala ilkokul öğretmenimle görüşürüm.” diyerek öğretmenlere olan sevgisini dile getirdi.  

Ana Sayfa Tüm Haberler

Dr. Kenan ŞAHİN
Pendik Belediye Başkanı