Pendik Belediyesi ve Türkiye Tekvando Federasyonu işbirliğinde Şehit Burhan Öner İllerarası Tekvando Turnuvası düzenlendi.

Pendik Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Şehit Burhan Öner İllerarası Tekvando Turnuvası’na 7 ilden 15 spor kulübü katıldı. 15 Temmuz şehidi Burhan Öner adına düzenlenen turnuva otoritelerden tam not alırken Pendik Belediye Spor Kulübü, genç kızlarda ikinci, genç erkeklerde ise dördüncü oldu.

Pendik Belediyesi ve Türkiye Tekvando Federasyonu işbirliğinde Şehit Burhan Öner İllerarası Tekvando Turnuvası düzenlendi. Sülüntepe Mahallesi Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi’nde 25 Kasım’da düzenlenen ve 7 ilden 15 spor kulübünün yer aldığı turnuvada 114 sporcu mücadele etti. Genç erkekler ve genç kızlar kategorisinde gerçekleşen turnuva birbirinden çekişmeli maçlara sahne oldu.  Pendik Belediye Spor Kulübü Tekvando Takımı’nın da yer aldığı organizasyon otoritelerden tam not aldı.

Turnuvaya şehidin ailesi katıldı

Turnuvanın açılış seremonisine Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Türkiye Tekvando Federasyonu As Başkanı Zekeriya Tutar ve 15 Temmuz darbe kalkışmasına karşı mücadele verirken şehit düşen Burhan Öner’in eşi ve çocukları katıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştirilen Başkan Şahin, gençlerin mutlaka spora yönlendirilmesini söyleyerek her alanda olduğu gibi sporun da her branşında ilerlememiz gerektiğini belirtti. Turnuvaya adı verilen Şehit Burhan Öner’in kahramanlığının göz ardı edilmemesi gerektiğine değinen Başkan Şahin: “15 Temmuz’da gözünü kırpmadan köprüye koşan Burhan Öner gibiler sayesinde bu millet ayakta. Siviller olarak darbeye karşı koyan tek milletiz. Bunun bilincinde olarak bu milletin yapamayacağı hiçbir şey yok.” dedi.

Pendik Belediyesi genç kızlarda ikinci oldu

Turnuvada başarılı maçlar ortaya koyan Pendik Belediye Spor Kulübü, genç kızlarda ikinci, genç erkeklerde ise dördüncü oldu. Genç kızlar ve genç erkekler kategorilerinde ilk 5 takımın kupalarını almaya hak kazandığı turnuvada takımlar şöyle sıralandı:

Genç Kızlar

  1.        Düzce Mert Asya Spor Kulübü
  2.        Pendik Belediyesi Spor Kulübü
  3.        Sakarya Şampiyonlar Spor Kulübü
  4.        Ümraniye Kahraman Spor Kulübü
  5.        İstanbul Öyküm Gençlik ve Spor Kulübü

Genç Erkekler

  1.        Yalova Altınova Belediyesi Spor Kulübü
  2.        Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü
  3.        Sakarya Şampiyonlar Spor Kulübü
  4.        Pendik Belediyesi Spor Kulübü
  5.        Sakarya Arifiye Atılgan Spor Kulübü

Ana Sayfa Tüm Haberler

Dr. Kenan ŞAHİN
Pendik Belediye Başkanı