Çarşı Esnafına Yeni Proje İçin Bilgilendirme Ziyareti

Çarşı içinde mal indirip yüklemenin neden olduğu olumsuzluklara karşı hazırlanan “Lojistik Aktarma Merkezi Projesi”ni anlatmak üzere tek tek esnafı ziyaret eden Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, “Bu projeye birlikte karar vereceğiz. Görüşleriniz bizim için çok önemli” dedi.

Pendik’te alışverişin kalbinin attığı Çarşı’da araç ve yaya trafiğini rahatlamak üzere Lojistik Aktarma İstasyonu projesi hazırlandı. Projeyi daha önce Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde Çarşı esnafıyla toplantı düzenleyerek anlatan Belediye Başkanı Şahin, bununla da yetinmeyerek işyerlerini tek tek ziyaret etmeye başladı. Hazırlanan projeleri hayata geçirmeden önce uygulanacak alanlarda özellikle esnafa doğrudan bilgilendirme yapmaya özen gösteren Başkan Şahin, “Her zaman olduğu gibi Çarşı için hazırladığımız bu projeye de esnafla birlikte karar vereceğiz. Maliyet hiçbir şekilde esnafa yansıtılmayacak.” dedi.

Henüz plan aşamasında olan proje, nakliyeci ve tedarikçiler tarafından getirilen malların çarşı içinde değil önce “Aktarma Merkezi”ne götürülmesini, ardından küçük çevreci araçlarla en uygun rotayla esnafa teslim edilmesini öngörüyor. Böylece Çarşı içi yaya ve araç trafiğinin rahatlatılması amaçlanıyor. Daha sonraki aşamalarda da çarşının mümkün olduğu kadar yayalaştırılması, hatta nostaljik tramvayın bile uygulamaya konulması söz konusu.

Ana Sayfa Tüm Haberler