Sporda başarıdan başarıya…

 

Pendik fiziki, sosyal ve eğitim alanında olduğu kadar sporda da büyük başarılara imza atıyor. İspanya’nın Valencia şehrinde gerçekleştirilen 18. Avrupa Yıldızlar Halter Şampiyonası’nda Pendikli iki genç kızın madalya alması, Fethi Gemuhluoğlu İlköğretim Okulu’nun Türkiye Kros Şampiyonası Yıldız Kızlar Yarışması’nda Türkiye üçüncülüğü veİlköğretim Okullar arası Türkiye puanlı atletizm yarışmalarında Pendik Orhangazi İlköğretim Okulu’nun takım halinde 3.olması bu başarılardan sadece bir kaçı...

Masa tenisine vatandaşlardan yoğun ilgi

Pendik Belediyesi ‘Gençlik Günleri Programı’ kapsamında gerçekleştirilen masa tenisi turnuvasının son ayağı,Atlantis AVM’ de düzenlendi. Açık kategori müsabakaları yoğun katılımla gerçekleşirken 7’den 70’e birçok sporseverin iştirak ettiği turnuva gün boyu sürdü. Yarışmacılar yaş ve cinsiyet kategorisi olmadan birbirleriyle yarışmanın keyfini yaşarken, bazı rakipler arasındaki ‘tezatlık’ olması ortaya hoş görüntülerin çıkmasına neden oldu.

Pendik’in kızları Avrupayı fethetti

İspanya’nın Valencia şehrinde gerçekleştirilen 18. Avrupa Yıldızlar Halter Şampiyonası’nda Pendikli iki genç kız madalya alarak yüzümüzü güldürdü.

İspanya’nın Valencia şehrinde gerçekleştirilen 18. Avrupa Yıldızlar Halter Şampiyonası’nda Pendikli iki genç kızımız podyuma çıkarak yüzümüzü güldürdü. 44 kiloda Neslihan Çatalca Avrupa birincisi olurken; 69 kiloda Hilal Tunçöz Avrupa üçüncüsü oldu. Pendik’e bu gururu yaşatan sporcularımızdan Neslihan Çatalca, İspanya’da Türk bayrağını göğe kaldırmanın gururunu yaşadığını ifade ederken ileri ki yıllar da olimpiyatlarda da ülkemizi temsil edeceğine inandığını belirtti. Hilal Tunçöz ise, gece gündüz çalışmalarının sonucunu madalya almalarıyla mutlu bir son olduğunu söylerken; Türkiye’nin gücünü bu şekilde göstermiş olduklarını ifade etti. Görüşlerini aldığımız hocaları Meliha Sarıkoca ise iki sporcunun aynı zamanda Pendik’i de temsil ettiklerini vurguladı.

Pendikspor U 18 takımı futbolda gururumuz oldu.

Pendikspor U 18 takımı, Antalya’da yapılan Türkiye Şampiyonası’nda finalde Fenerbahçe’ye yenilmesine rağmen oynadığı üstün futbol ve turnuva boyunca gösterdiği performansla Pendik’in haklı gururu oldu.

İstanbul Şampiyonası’nda ligi üçüncü bitirmesine rağmen en centilmen takım kontenjanından Antalya’daki finallere katılmaya hak kazanan Pendik U 18 futbol takımı, 90 dakikası 2-2 biten maçta penaltılarla Fenerbahçe’ye 6-5 yenilerek Türkiye 2. si oldu. Antalya’da oynanan maçlarda önce Beşiktaş, Gaziantep ve Tokatspor’un olduğu gruptan2. olarak çeyrek finale yükselen takımımız, Bursaspor’un rakibi oldular ve rakibini 2-1 yenerek yarı finale yükselmeyi başardı. Yarı finalde Bucaspor ‘u 6-0 gibi net bir skorla yenmeyi başaran oyuncularımız, finalde Fenerbahçe’ye kaybetse de gösterdikleri performans ve oynadıkları futbolla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandılar. Bu arada gurur kaynağı takımımız Türkiye Şampiyonası finallerinin en centilmen takımı seçilirken, oyuncumuz Emrah Başsan ise gösterdiği performansla U 18 Milli Takımı kadrosuna seçildi.

‘Pendikspor’un geleceği aydınlık’

Pendik U 18 takımının bu büyük başarısının ardından, Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin futbolcuları ve teknik heyeti makamında kabul ederek kendilerine saat hediye etti. Elde edilen başarı için emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Şahin; “Öncelikletakımımızı elde ettiği başarıdan ötürü tebrik ediyorum. Gönül isterdi ki Pendik’imizeşampiyon takım olarak dönselerdi. Ama bu başarıda bizler için mutluluk verici. Bu çocuklar bizlere gösterdi ki Pendikspor’un geleceği aydınlık, bizler hocalarımıza inanıyoruz. Altyapıdan bu tür başarılar geldiği sürece Pendikspor kısa bir süre içinde daha iyi noktalara ulaşacaktır” diyerek futbolcular ve teknik heyetle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu kızlar uçuyorPendik Fethi Gemuhluğolu İlköğretim Okulu, Antalya’dayapılan İlköğretim Okulları TürkiyeKros Şampiyonası Yıldız Kızlar Yarışması’nda Türkiye üçüncüsü oldu. Sene boyunca önce İstanbul’daki okullar arasında yapılan yarışmalarda 1. olan kızlar, daha sonra bölgede yapılan yarışmalarda 18 ili geride bırakarak 1. oldular ve son olarak Türkiye finalinde 12 ilden gelen okullarla yaptığı zorlu yarışmalar sonucunda kızlarımız, Türkiye 3. olarak okullarına madalya ile dönmeyi başardılar. Yarışmalar ile ilgili görüştüğümüz beden öğretmeni Abdurrahman Öztürk çocuklara çok güvendiğini belirterek; “Bu çocukların elinden tutulması gerekiyor, bizler kısıtlı imkanlar neticesinde buralara kadar geldik eğer destek olunursa devşirme sporcu getirmeye gerek olmaz. Dünya ve olimpiyatlar şampiyonaları bu çocuklardan çıkabilir’ dedi.

‘‘Dünya şampiyonları çıkaracağız’’

İzmir de düzenlenen İlköğretim Okullararası Türkiye puanlı atletizm yarışmalarında Pendik Orhangazi İlköğretim Okulu takım halinde 3.oldu.Küçük erkekler puanlı atletizm yarışmasında beş kişiden oluşan takımımızTürkiye 3.’sü olurken, yıldız erkekler yüksek atlamada 1,68 cm atlayışıyla Türkiye 2. Olan Yağız Erdoğan, madalya almaya hak kazandı. Okul beden öğretmeni Yücel Altıntaş ise potansiyeli yüksek bir bölge olan Pendik-Kurtköy bölgesinden muhakkak dünya şampiyonları çıkarmalıyız derken ‘Ulaşım konusunda bizlere yardımcı olan Pendik Belediyesine de çok teşekkür ederiz’ dedi. Yarışma için İzmir’e giden diğer okulumuz 75. Yıl Mesut Yılmaz İlköğretim Okulu ise takım halinde 7. oldu.

Ana Sayfa Tüm Haberler