Atıklardan yapılan enstrümanlar sergileniyor

‘Oyuncak Müzik Aleti Yapma Yarışması’na katılan ortaokul öğrencilerinin geri dönüşüm malzemeleriyle ürettikleri gitardan kemana, bateriden egzotik  çalgılara kadar onlarca el emeği eser, Pendik Mehmet Akif Ersoy Sanat Evi’nde sergilenmeye başladı.

 

Pendik Belediyesi ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen  ‘Ortaokullararası  Oyuncak Müzik Aleti Yapma Yarışması’na çeşitli okullardan 105 öğrenci katıldı. Tahta, plastik, karton, gibi geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları oyuncak müzik aletleriyle dereceye giren ilk üç öğrenciye, yaptıkları oyuncağın gerçeği hediye edildi. Mansiyon ödülü alan 12 öğrenci ise Bursa gezisine katılmaya hak kazandı. Yarışmaya katılan eserlerin yer aldığı sergi ise, büyük ilgi çekti.

 

 

Plastik kutu, tahta ve elektrik borularından yapmış olduğu bateriyle birinci olan Cemile Çopuroğlu Ortaokulu’ndan Gülşen Yılancı, ödül olarak aldığı gerçek bateriyle hayallerinin gerçek olduğunu ve bu konuda eğitim almak istediğini söyledi.

 

 

Serginin açılışını gerçekleştiren  Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bu yıl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte bir çok etkinlik düzenlediklerini, en anlamlısının Oyuncak Müzik Aleti Yapma Yarışması olduğunu söyledi. Sergi, 19 Mayıs tarihine kadar açık kalacak.

 

Açılışa bir programı için Pendik’te bulunan  (Macaristan) Kispest Belediye Başkanı Peter Gajda da katıldı.

Ana Sayfa Tüm Haberler