Birlikte Başardık, Temiz Pendik

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in 4 yıllık belediye başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği çalışmalar kültürden sanata, alt yapıdan imara, fiziki yatırımlardan ulaşıma kadar şehre artı değer kazandırırken, “Temiz Pendik” sloganıyla nezih bir kent  için önemli çalışmalar gerçekleşti.

 

4 yılda 235 park ve dinlenme alanı

 

Şehrin en önemli problemlerinden biri olan park ve dinlenme alanı ihtiyacı için 4 yılda önemli

çalışmalar gerçekleştiren Pendik belediyesi, rekor bir yatırım gerçekleştirdi. Toplamda 235 park ve dinlenme alanı ilçeye kazandırılırken, özgün çocuk oyun grupları, yetişkin oturma grupları ve çevre düzenlemeleriyle şehir kaliteli park ve dinlenme alanlarına kavuştu.

 

 

 

555 bin ağaç kazandırıldı

 

Pendik Belediyesinin “Pendik’e her yıl 100 bin ağaç ve bitki” sloganıyla başlattığı ‘Yeşil Pendik Hareketi’ 4 yıl sonunda istenen rakamların üzerinde gerçekleşti. 4 yılda 555 bin 436 ağaç ve bitki, Pendik’e kazandırıldı.

 

 

24 bin ton ambalaj atığı toplandı

 

4 yılda binlerce ton atık ambalaj toplayan Pendik Belediyesi, geri dönüşümde İstanbul’daki belediyelerin başında gelen öncü belediyeler arasında oldu. 4 yılda toplan 24 bin ton ambalaj atığı geri dönüşüme kazandırıldı.

 

483 bin çuval moloz alındı

Pendik Belediyesi Fen İşleri Ekipleri ilçede gerçekleştirilen tadilat, inşaat ve benzeri çalışmaları sonucunda ortaya çıkan molozları kapıya kadar gelip teslim alıyor. Hem görüntü kirliliğini engellemek hem de vatandaşlara zahmet vermemek amacıyla başlatılan uygulama çerçevesinde 483 bin çuval moloz alındı.

 

80 adet yer altı çöp konteyneri

 

Teknolojik yenilikleri takip ederek sürekli olarak kendini geliştiren Pendik Belediyesi, yer altı çöp konteynerleriyle hem kötü kokuların hem de görüntü kirliliğinin önüne geçiyor. İki yıl önce merkezde başlatılan yeraltı çöp konteynerleri ilçenin farklı mahallelerine yayılıyor. Şu ana kadar 80 adet yer altı konteyneri yerleştirildi. Normal çöp konteynerlerinden 4 kat daha fazla depolama kapasitesine sahip olan yer altı konteynerleri, gün boyunca yoğun kullanımdan dolayı oluşan taşmaların da önüne geçiyor.

Ana Sayfa Tüm Haberler