Şenlik sırası miniklerde

Eğitim yılının sonlarına yaklaşılırken, bu kez şenlik sırası minik öğrencilere geldi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen  Okul Önce Çocuk Şenliği, 65 okulun katılımı ile başladı. Miniklerin yeteneklerini sergilediği  şenliğin açılış konusmasını yapan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  belediye olarak çocukların başarısı için tüm imkânlarını seferber ettiklerini belirtti.

 

Pendik Belediyesi, Pendik Kaymakamlığı ve  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl üçüncüsü düzenlenen Okul Önce Çocuk Şenliği coşku ile gerçekleştiriliyor. Sahil alanındaki etkinlik çadırında iki gün sürecek şenliğe 65 okul katıldı.  Büyük bir heyecanla katıldıkları şenlikte yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sergileyen  çocuklar,  kendilerine ayrılan stantlarda yeteneklerini sergileme fırsatı buldu. Ayrıca folklör ve dans gösterleri de  sunan minikler,  izleyenlere de eğlenceli dakikalar yaşattılar.Adil Erdem Beyazıt Ortaoukulu’nun öğrencilerinden oluşan Mehter Takımı da  şenliğin açılışında bir konser verdi.  

 

 

Çocukların başarısı için tüm imkânları seferber ettik

Okul öncesi derslik  ve sınıf sayısında iyi bir noktaya geldiklerini ifade eden Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, belediye olarak çocukların başarısı için tüm imkânlarını seferber ettiklerini söyledi. Eğitimin okulla bitmediğini vurgulayan Başkan Şahin, hayatın her alanında eğitimimizi devam ettiriyoruz. Düzenlediğimiz kültür sanat programlarıyla üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu şenlik ile çocuklarımızın yıl boyunca yapmış oldukları başarıları göreceğiz ve okul öncesi eğitimin duyarlılığını göstereceğiz.”dedi.

 

 

“Pendik’te okul öncesi eğitim oranı İstanbul’un üzerinde”

Okul öncesi alanda başarılı bir eğitim dönemi geçirdiklerini belirten Kaymakam Cafer Odabaş, yaklaşık 5 bin 800 öğrenciye bu yıl eğitim verdiklerini ifade etti. Hem Türkiye hem de İstanbul ortalamasının üzerinde bir orana sahip olduklarını söyleyen Odabaş, “Okul öncesi eğitimi alan öğrenciler, sonraki kademelerde de daha başarılı oluyor. Belediyemiz çok destek veriyor. Yeni anaokulları, sınıflar ve malzeme ihtiyaçları sağlayan Belediye Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum.”dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernakbaş da,  çocukların, bilgi, beceri ve  yeteneklerini ortaya koymasında etkili olan okul öncesi eğitimde Pendik olarak yüzde 70 oranla İstanbul ortalamasının üzerinde olduklarını belirterek, katkılarından dolayı Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e teşekkür etti.

 

 


Ana Sayfa Tüm Haberler