Mutlu Aile Okulu kursiyerleri sertifikalarına kavuştu

 

PendikBelediyesinin başlattığı ‘Mutlu Aile Okulu’ programına katılan 1. grup kursiyerlere sertifikaları verildi. Son olarak aile içi ortamın pratik edildiği törende, evli ve bekar erkekler, bebek bezi değiştirip ütü yaptı ve battaniyeye nevresim geçirdi.

Pendik Belediyesinin düzenlediği ‘Mutlu Aile Okulu Programı’na katılan 1. Grup Kursiyerler, 7 hafta boyunca aldıkları ‘Çocuk ve ergen psikolojisi’, ‘Çocuk Eğitiminde Anne Baba Tutumları’,‘İyi Eş Olma ve Doğru Eşi Tanıma’, ‘Evlilik Sorunları ve Öneriler’, ‘Tüketici Hakları’, ‘Ev Yönetimi ve Pratik Bilgiler’, ‘Bebeklik ve Son çocukluk Döneminde Çocuk’ konulu teorik eğitimden sonra bu kez aile içi ortamı pratik ettiler.

Oldukça renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte kursiyerler iğne iplikle sökük diktiler, battaniyeye nevresim giydirdiler, ütü yapıp bez değiştirip çorba yaptılar. Bazı kursiyerlerin oldukça heyecanlandığı görülürken bazıları da sanki her gün ütü yapıp, çorba pişirip bebek bezi değiştiriyormuşçasına, kendilerine verilen görevleri başarılı bir şekilde gerçekleştirmesi dikkat çekti.

Program sonrasında projenin ana fikri; yapmam diye bir şey yok. Yapmak isteyen bez de değiştirir, ütü de yapar, muslukta değiştirir oldu.

Pişen çorbayı Başkan Şahin test etti.

Mutlu Aile Okulu programı ile ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, dört gruptan oluşan programın ilk grubun kursu başarı ile bitirdiğini belirterek, bundan sonra eşlerin gerçekten hayatın her alanda müşterek olduğunu bileceklerini vurguladı. Kendisinin de başkan olmadan önce eşine ev işlerinde yardım ettiğini belirten Başkan Şahin, şu an işlerinin çok yoğun olduğunu ve bu yüzden eşine pek yardım edemediğini ifade etti. Başkan Şahin sözlerine şöyle devam ederek konuşmasını tamamladı: ‘Mutlu bir aile için burada bulunanlar, bu uygulamaları burada öğrendikten sonra bırakmayıp ve buna devam etmeleri gerekir. Ben burada bu program için emeği geçen herkesi kutluyorum.’ dedi. Başkan Şahin’in, kursiyerlere sertifikalarını ve yastıklarını vermelerinin ardından tören sona erdi.

Ana Sayfa Tüm Haberler