Pendik hız kazandı

Pendik’in ev sahipliğini yaptığı 42. Uluslararası Boğaziçi Rallisi Castrol Ford Team Türkiye adına mücadele eden Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ekibinin zaferi ile sonuçlandı. Şampiyonanın açılışı startını ise Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin verdi.

 

 

 

 

Ülkenin en eski spor organizasyonlarından biri olan Uluslararası Boğaziçi Rallisi’nin 42.’si Pendik’te gerçekleştirildi. Şampiyonunun açılışı startını Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin verdiği ve toplam 51 ekibin mücadele ettiği organizasyonda servis alanı olarak Pendik Pazar Alanı kullanıldı. Üç gün boyunca süren Ralli Şampiyonası,  Castrol Ford Team Türkiye adına Ford Fiesta S2000 ile mücadele eden Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ekibinin zaferi ile sonuçlandı. Bonus Unifree Parkur Racing adına Mitsubishi Lancer Evo IX ile Uğur Soylu-Emir Şahin ikinciliği elde ederken; Pegasus Racing takımından Fiat Punto S2000 ile Fatih Kara-Güray Karacar ekibi üçüncü sırayı aldı. Zorlu ve hızlı 12 özel etaptan oluşan ve Boğaziçi Rallisi kapsamında, 6 ayrı yarış koşuldu. FIA Avrupa Ralli Kupası haricinde, Türkiye Ralli Şampiyonası’na puan veren organizasyon ayrıca Historic Rally ile TOSFED Ralli Kupası’na da ikişer yarış üzerinden değerlendirildi.

 

 

 

 

 

 

 

Biz de en iyi olmak için yarışıyoruz

42. Uluslararası Boğaziçi Rallisinin  startını veren Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, yarış öncesi de bir otomobilin direksiyonuna geçti.  Belediye olarak vatandaşa en hızlı ve doğru hizmeti vermek için yarıştıklarını belirten Başkan Şahin, “biz de halkımızdan aldığımız güçle icraatlerimizi rallideki gibi süratle gerçekleştiriyoruz." dedi.

Pendik halkının yapılan hizmetlerin farkında olduğunu vurgulayan Şahin, ‘Dört yılda bir çok yatırımı hayata geçirdik. Verdiğimiz sözlerin hepsini tuttuk. Bunu Pendikli vatandaşlarımızın desteği ile başardık. Bundan sonra da yolumuza aynı hızla devam edeceğiz” dedi.

  

Ana Sayfa Tüm Haberler