Pendik Belediyesinden üniversite hediyesi
Üniversitelerin lisans ve ön lisans programını ilk kez bu yıl kazanan 600 öğrenciye Pendik Belediyesi tarafından içi çeşitli hediyelerle dolu valizler armağan edildi. Pendik sınırları içinde oturan gençlerin eğitimine destek olmak amacıyla dağıtılan valizlerin içinde kişisel bakım ürünleri ve kırtasiye malzemeleri yer alıyor.

 

 


 Pendik Belediyesinin 'Üniversiteyi kazanmak sizden, bir çanta dolusu hediye bizden' kampanyası kapsamında hazırlanan valizleri, düzenlenen törenle yüksek öğretime ilk kez adım adan öğrencilere dağıtıldı. Artık geleneksel hale gelen kampanya için Belgeleriyle başvurarak kayıt yaptıran 600 üniversite öğrencisine, içinde saç kurutma makinesinden termosa, usb bellekten havluya kadar çeşitli ürünlerin yer aldığı valizleri teslim edildi.

 

Tören öncesi gençlere tavsiyelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, hayatın kendilerine bir çok kapı açacağını belirterek, öğrencilerden bu fırsatları değerlendirmelerini istedi. Konuşmasında kendisinden de örnek veren Başkan Şahin, “Mimar olmak istiyordum ama doktor oldum. Şu an yaptığım iş ise belediye başkanlığı. Hayatınızda bir sürü kapıaçılacak. Size düşen, fırsatları kaçırmayarak bu kapıları değerlendirmek olmalı.”dedi. Üniversite hayatının önemli dönem olduğunu belirten Belediye BaşkanıKenan Şahin, konuşmasınıNecip Fazıl Kısakürek’in bir sözünden alıntı yaparak tamamladı: “Üniversitede hocalarınızla iyi ilişkiler kurun ve kendinizi geliştirin. Bu size çok şey katacaktır. Necip Fazıl Kısakürek’in dediği gibi bizlere, ‘kim var’ denildiğinde arkaya bakacak değil, ‘ben varım’ diyecek gençler lazım” dedi.

 

 

Çantalarda saç kurutma makinesinden diş fırçasısetine, usb bellekten havluya kadar onlarca kırtasiye ve kişisel bakım malzemeleri yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

Üniversite öğrencileri ile kahvaltıda bir araya gelen Belediye Başkanı Kenan Şahin hediyelerini verdi.

 

 

 

 

 

Ana Sayfa Tüm Haberler