Lise öğrencileri Başkan Şahin’le kitap okuyor
“Pendik Okuyor” projesi kapsamında her hafta liseleri ziyaret eden Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, kitap sevgisi aşılamaya devam ediyor. Programında düzenli olarak okul ziyaretlerine yer veren Başkan Kenan Şahin, tavsiyelerde bulunduğu öğrencilerle birlikte kitap da okuyor.

“Sevmek İçin Bilmek, bilmek için okumak lazım”

Sabah törenin ardından okulların konferans salonunda lise son sınıf öğrencilerine hitap eden Başkan Şahin, “Farklılıklarımız zenginliğimizdir. Sevmek için bilmek, bilmek için okumak lazım. Sakın dünyayı değiştirmek için başkasından medet ummayın. Bu güç sizde var” dedi. Başkan Şahin, kendi yaşamından da örnekler verdiği konuşmasında, hayatta başarılı olmaları için bol bol okumaları ve zamanın kıymetini bilmeleritavsiyesinde bulundu.


Her okula Türk ve dünya klasikleri dağıtılıyor

Kütüphane Gönüllüleri ile birlikte organize edilen “7’den 77’ye Pendik Okuyor” kampanyası kapsamında ziyaret edilen okullarda 12. Sınıf öğrencilerine Türk ve dünya klasiklerinden örnekler hediye ediliyor. Başkan Şahin, konuşmasından sonra yanında getirdiği kitapları öğrencilere dağıtarak okuma saatinde onlara eşlik ediyor.


Ana Sayfa Tüm Haberler