İki Cadde Daha Yenileniyor


Fevzi Çakmak Mahallesi Bediüzzaman (İnönü) Caddesi’ni modern bir görünüme kavuşturmak için yenileme çalışmaları yapan Pendik Belediyesi, Yayalar Mahallesi Atasever (Atatürk) Caddesi’ni de genişleterekbölgede ulaşımı rahatlatacak.

 

 

 

Bediuzzaman (İnönü) Caddesi’ne düzenleme

Fevzi Çakmak Semt Merkezi’nin hizmete girmesiyle birlikte hareketliliği artan Bediüzzaman Caddesi (İnönü) yenileniyor. Şu an kaldırım çalışmaları devam eden caddede yer yer genişletme çalışmaları da gerçekleştiriliyor. Kaldırım çalışmalarının ardından cadde asfaltlanarakaydınlatma direkleriyle donatılacak. Yine caddeyle kesişen Anibal ve Papatya Sokaklarında da kaldırım ve tretuar çalışmaları yapılıyor. Yaklaşık 500 metre uzunluğundaki cadde bölgeye önemli prestij sağlayacak.

 

 

Atasever (Atatürk) Caddesi genişliyor

Yayalar Mahallesi’ne alternatif ulaşım aksı oluşturmak amacıyla Atasever Caddesi’nde (Atatürk Caddesi) yol genişletme ve kaldırım çalışmaları yapılıyor. Barbaros Hayretin Paşa ve Yayalar Caddeleriyle bölgenin trafik yükünü çeken üç caddeden biri olan Atasever Caddesi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yüksekte kalan caddenin bir kısmında toprak kaymasını önlemek amacıyla yapılacak perde duvarla yolun güvenliği sağlanacak. Cadde yol genişletme ve kaldırım çalışmalarının ardından asfaltla kaplanacak. Yol kenarlarında kalan elektrik direkleri kaldırılarak hatlar yer altına alınacak. Ayrıca Atasever Caddesi ile Yayalar Caddesi arasında ulaşımı kolaylaştıracak yeni bir bağlantı yolu oluşturuluyor. Reglaj çalışması tamamlanan yeni bağlantı yolunda daha sonra kaldırım ve asfalt serimi yapılacak.

 

 

Caddede toprak kaymasını önlemek amacıyla perde duvar yapılacak.

 

 

 

 

 

Yeni açılacak bağlantı yolu Atasever (Atatürk) Caddesi ile Yayalar Caddesi’ni birbirine bağlayacak.

   

Ana Sayfa Tüm Haberler