Kore ve Kıbrıs gazileri 10. Yılını kutladı 

Pendik Muharip Gaziler Derneği 10. kuruluş yılını Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle kutladı. Törende Dernek Genel Başkanı Emekli Albay Şükrü Tandoğan ve Şube Başkanı Sefa Altunparlar, desteklerinden ötürü Belediye Başkanı Kenan Şahin ile Milletvekili Erol Kaya’ya plaket verdi.


10 yıldır Pendik’te faaliyet göstererek gazilerin tek çatı altında toplanmasını sağlayan Pendik Muharip Gaziler Derneği, kuruluş yıldönümünü Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde kutladı. Törene, Kore Başkonsolos Yardımcısı Jin-Young Jhoi, KKTC Başkonsolos temsilcileri, Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı emekli Albay Şükrü Tandoğan, Pendik Şube Başkanı Sefa Altunparlar, Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, AK Parti Milletvekili Erol Kaya, Kıbrıs ve Kore gazileri ile aileleri katıldı. Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı emekli Albay Şükrü Tandoğan ve Şube Başkanı Sefa Altunparlar, desteklerinden ötürü Belediye Başkanı Kenan Şahin ve Erol Kaya’ya teşekkür ederek plaket verdi. Belediye Başkanı Kenan Şahin de, gözünü kırpmadan canını verme cesaretini gösteren tüm gazilere desteklerini her zaman sürdüreceklerini söyledi. Program, aynı zamanda Kıbrıs Gazi kızı olan Arzu Akça’nın kahramanlık türkülerini seslendirmesiyle sona erdi.
Törende, desteklerinden ötürü Belediye Başkanı Kenan Şahin ve AK Parti Milletvekili Erol Kaya’ya teşekkür plaketi takdim edildi.


Ana Sayfa Tüm Haberler