Çalışmaları Başkan’dan öğreniyorlar

Pendik’i her gün sokak sokak, mahalle mahalle gezerek vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, halkla iç içe geçirdiği günlük mesaisiyle farklı bir başkan profili çiziyor. İlçede yaşayanların sorunlarıyla yakından ilgilenen Başkan Şahin, bilgilendirme toplantılarını evlere de konuk olarak sürdürüyor.

Vatandaşlarla görüşmesini her Salı gerçekleşen “Randevulu Halk Günü”  ile sınırlandırmayan Başkan Şahin,  haftanın 7 gününü Pendiklilerle iç içe geçiriyor.  Sabah namazını ilçenin değişik camilerinde kıldıktan sonra güne vatandaşlarla sohbet ederek başlayan Başkan Şahin, yoğun çalışma programı içinde mutlaka mahalle, esnaf, okul ve dernek ziyaretlerine yer veriyor. Göreve geldiği günden beri Pendik halkıyla dayanışma içinde olmaya özen gösteren Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, cenazeden hasta ziyaretlerine, nikahtan açılışlara kadar iyi ve kötü günlerinde vatandaşların yanında yer alırken,  Pendiklilerin evlerine konuk olmaya da devam ediyor.

Her mahallede toplantı

 Pendikliler, kentsel dönüşümden metro çalışmalarına kadar bölgelerinde merak ettikleri her konuda Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin tarafından bilgilendiriliyor. Hem yapılan çalışmaları denetlemek, hem de  vatandaşlarla buluşmak için mahalleleri gezen Başkan Şahin, işyerlerinde esnafla, sokakta ve ev ziyaretleriyle de vatandaşla görüşürerek  fikirlerini alıyor ve sorularını yanıtlıyor.

 Belediyenin çalışmaları hakkında bilgi vermek amacıyla semt merkezleri ve çeşitli derneklerde mahalle halkıyla buluşan Başkan Şahin, merak edilen konulara açıklık getiriyor. Çamçeşme Mahallesinde yaptığı ziyarette metro güzergahı hakkında bilgi talep edilirken, Dumlupınar Mahallesinde kentsel dönüşüm, Ertuğrulgazi’de ise tapu konuları ön plana çıkıyor. Böylece vatandaşlar belediyenin çalışmaları hakkında en doğru bilgiyi Başkan Şahin’den öğrenirken, sorun ve taleplerini de yüz yüze iletme şansı buluyor.

Yenişehirli çocuklar futbol sahası istedi

Özellikle çocukların büyük ilgi gösterdiği Başkan Şahin, onları da dinleyerek, taleplerini öğreniyor. Mahalle, okul ve ev ziyaretlerinde çocuklar tarafından sevgi gösterisiyle karşılanan Başkan Şahin, onların bu ilgisini boşa çıkarmıyor. Yenişehir Bankacılar Sitesi sakinleriyle düzenlediği toplantı sonrası miniklerin futbol  oynamak için saha talebini de geri çevirmeyen Başkan Şahin,  gerekenin yapılacağını söyledi. 

Ana Sayfa Tüm Haberler