Barış Manço için duygu dolu konser

7’den 77’ye milyonların kalbinde taht kuran Barış Manço, ölümünün 15. yılında Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen programla anıldı. Çocuk korosunun seslendirdiği ve yoğun ilginin olduğu “Ah Barış Abi Aşk Olsun” konserinde sanatçının oğlu Doğukan Manço da konuk olarak yer aldı.

Pendik Belediyesi, Barış Manço’nun 15. ölüm yıldönümü dolayısıyla usta isme yakışır bir anma programı düzenledi . Programa Barış Manço'nun oğlu Doğukan Manço katılırken, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin de çocukları ile birlikte izledi. Küçük büyük demeden yüzlerce Pendikli hayranının takip ettiği programda Barış Manço ile ilgili anılarla hafızalar bir kez daha tazelendi. Pendik Belediyesi Çocuk Korosu da sanatçının unutulmaz eserlerini başarıyla seslendirerek performanslarıyla beğeni topladı. Dönence, Can Bedenden Çıkmayınca, Ayı, Gülpembe, Arkadaşım Eşek gibi şarkıları izleyiciler de koroyla birlikte hep bir ağızdan söyledi.

Duygu dolu program

Programı üç çocuğuyla birlikte izleyen Dr. Şahin de dillerden düşmeyen şarkılara eşlik etti. Doğukan Manço’nun babasıyla ilgili anıları dinlerken ve şarkılar seslendirilirken duygusal anlar yaşadığı gözlendi. Program sonunda Başkan Dr. Şahin yaptığı konuşmada konuk Doğukan Manço, Pendik Belediyesi Çocuk Korosu ve tüm izleyicilere teşekkür etti.  Barış Manço’nun Türkiye’nin önemli değerlerinden bir isim olduğunu ve onu Pendik’te bir kez daha anmanın sevincini yaşadıklarını söyleyen Başkan Şahin, “Barış Manço kültürümüze ve değerlerimizin yaşatılmasına önemli katkılarda bulunan büyük bir sanatçımızdı. Aramızdan ayrılışından bu yana 15 yıl geçse bile aynı iyi dileklerle anıyoruz. Büyük sanatçılar yıllar geçse de kalplerden silinmez” diye konuştu.

Daha sonra hediyesini ve çiçeğini almak üzere sahneye çıkan Doğukan Manço da sanatçıyı unutmayan Pendik Belediyesi’ne teşekkür etti. Böylesi bir sevginin herkese nasip olmayacağını dile getiren Manço, ‘‘Burada Barış Manço sevenleri görmek ve duygularını hissetmek çok güzel bir şey. Bize destek verenlere ve onu sevenlere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Ana Sayfa Tüm Haberler